Łódzkie: Zostań EKO designerem wnętrz

Łódzkie stawia na ekologię i recykling, także w wyposażeniu wnętrz. Dla wszystkich mieszkańców województwa, którzy też chcą być „eko” mamy bardzo interesującą propozycję. To konkurs na zaprojektowanie i wykonanie mebli oraz przedmiotów wyposażenia wnętrz z materiałów pochodzących z recyklingu. Na autorów najciekawszych pomysłów czekają atrakcyjne nagrody!

Konkurs „EKO designer wnętrz” z pewnością zainteresuje wszystkich majsterkowiczów, konstruktorów czy architektów, a także ludzi kreatywnych lubiących „zielone” rozwiązania. Zadanie jest proste: trzeba zaprojektować i zrobić mebel lub element wyposażenia wnętrz z materiałów pochodzących z „odzysku”. Technika wykonania jest dowolna, ale wszystkie przedmioty muszą zachować swoją funkcjonalność i być zgodne z zasadą upcyklingu. Liczymy na waszą kreatywność i oryginalne projekty foteli, krzeseł, stolików czy lamp stworzonych ze starego drewna, opon, palet, beczek albo korków. Recyklingowanie tych materiałów, wydawałoby się zużytych, to dawanie im drugiego „życia”, a jednocześnie ekonomiczny i ekologiczny pomysł na aranżację wnętrz.

– W czasach, gdy panuje moda na kupowanie ciągle nowych produktów, starajmy się podążać za modą, ale na ekologię. Nasz konkurs to kolejne działanie zachęcające mieszkańców do wspólnego dbania o otaczające nas środowisko  – mówi Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.

Uczestnikami konkursu mogą być pełnoletni mieszkańcy lub rezydenci województwa łódzkiego. Na prace, wykonane zgodnie z regulaminem, czekamy do 31.05.2023 roku.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.lodzkie.pl w zakładce ŚRODOWISKO – KONKURSY. Zapytania w sprawie konkursu można kierować na adres: wos@lodzkie.pl lub dzwonić pod numer telefonu: 42 291 97 74.

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego