Łódzkie: Tiry z pomocą dla uchodźców

Do województwa łódzkiego trafi 20 tirów z pomocą dla uchodźców z Ukrainy. Samorząd Województwa Łódzkiego rozpoczyna współpracę z organizacją Polish Integration Support Centre. Dziś dojechały trzy pierwsze tiry. Na ten temat w poniedziałek (14 marca) podczas briefingu prasowego mówił Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego.

– Chcemy pomagać uchodźcom, którzy już się znaleźli na terenie naszego województwa. Czujemy się odpowiedzialni za koordynowanie pomocy. Sytuacja ostatnich dni wymusza od nas konieczność szybkiego i skutecznego działania. Dlatego, w imieniu Zarządu Województwa Łódzkiego, nawiązałem kontakt z organizacją w Londynie. W efekcie tej współpracy uzyskamy pomoc rzeczową. Na pokładzie ciężarówek znajduje się 500 ton przedmiotów najbardziej potrzebnych, między innymi:  koce, śpiwory, chemia, zabawki – poinformował Zbigniew Ziemba.

Spotkanie z dziennikarzami odbyło się przy Wojskowych Zakładach Lotniczych w Łodzi, bo tam znajdują się magazyny, gdzie w pierwszej kolejności trafią przywiezione produkty.
Środki będą dystrybuowane zarówno przez samorząd województwa łódzkiego jak i przez organizacje działające na tym terenie. Cały transport ma dotrzeć do końca tygodnia.
Produkty trafią do uchodźców przebywających w naszym regionie, przygotowany zostanie również specjalny transport na Ukrainę, do regionów partnerskiego.

Polish Integration Support Centre jest to organizacja charytatywna, która pomaga polonii brytyjskiej. Od wybuchu wojny na Ukrainie, instytucja aktywnie pomaga uchodźcom.