Łódzkie: Oni nadal walczą. My nadal pomagamy

Środki higieniczne, śpiwory, karimaty, agregaty prądotwórcze, latarki i apteczki wojskowe, odzież termoaktywna, bluzy, getry, skarpety, artykuły pierwszej potrzeby, czyli wszystko, co może przydać się Ukraińcom na froncie. Dotrzymujemy obietnicy i wysyłamy do Ukrainy kolejne transporty z pomocą.

Samorząd województwa łódzkiego organizuje i wysyła pomoc za wschodnią granicę od pierwszych dni wojny. Robimy to nadal, bo nadal ktoś tej pomocy potrzebuje. Dziś (30 grudnia) wyprawiliśmy w drogę kolejny transport do zaprzyjaźnionych obwodów w Ukrainie.

Przypomnijmy, że kilkanaście dni temu goście z Ukrainy odwiedzili nas przy okazji Europejskiego Forum Gospodarczego, wśród nich był Andrii Kavunets, wiceprzewodniczący Winnickiej Obwodowej Administracji Wojskowej, który dziękował marszałkowi Grzegorzowi Schreiberowi za dotychczasowe wsparcie. – Wojna, która dziś trwa w Ukrainie, nie jest wojną o niepodległość Ukrainy, ale o niepodległość całej Europy. Dlatego ta współpraca jest dla nas bardzo ważna – zaznaczył Kavunets.

Gość z Winnicy otrzymał także zapewnienie o kolejnej transzy darów, przygotowywanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Dotrzymujemy słowa i właśnie dziś wyruszył w drogę transport z pomocą. W obwodzie winnickim przebywa wielu uchodźców z innych rejonów Ukrainy i, jak podkreślał Andrii Kaveunets, ta pomoc trafia m.in. do nich.

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego