Łódź: Strefa Uwielbienia Pana u Franciszkanów

Zapraszamy do kościoła OO. Franciszkanów pod wezwaniem Matki Bożej Anielskiej w Łodzi na Strefę UP, czyli STREFĘ UWIELBIENIA PANA. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy piątek 27 października 2017 roku po Mszy św. o godz. 18:00.

STREFA UP to „Wieczór Chwały”, w czasie którego uwielbiamy Pana przez śpiewy uwielbienia. A do wspólnego śpiewu będzie przygrywał zespół muzyków: perkusja, bas, gitara, pianino, instrumenty smyczkowe, flet.

Nabożeństwa „Strefy UP” u oo. franciszkanów rozpoczęły się w lutym 2012 roku. Inspiracją były Wieczory Chwały organizowane w innych miastach Polski. – Pomyślałem, dlaczego nie organizować podobnych spotkań w Łodzi i ich odbiór przerósł wszelkie nasze oczekiwania. Okazało się, że jest bardzo wielu młodych ludzi, którzy chcą w ten sposób wielbić Pana Boga – mówi franciszkanin, o. Piotr Kleszcz. – Idea takich spotkań jest prosta. Pan Jezus w centrum, Najświętszy Sakrament na ołtarzu, grupa muzyczna i śpiewająca, zwrócona do niego twarzą. Nie ma homilii, nie ma żadnego wykładu, jest tylko muzyka i inspiracja do modlitwy, poprzez spontanicznie wypowiadane słowa modlitwy przed każdym utworem.

Podczas nabożeństw „Strefy UP” w kościele panuje nieco inna atmosfera. – Światła są przygaszone, po to aby każdy mógł mieć komfort nie ukrywania emocji. Czasem zdarzają się łzy wzruszenia, czasem ogromnej, nieudawanej radości. Poza okresem Wielkiego Postu zachęcałem też do tego, by zatańczyć na chwałę Bożą. „Strefa UP” to także nabożeństwa dla rodziców z małymi dziećmi, które mają na środku kościoła wydzielone miejsce, wyłożone materacami – zaprasza o. Piotr Kleszcz.