Lektura RN: „Oddanie się Niepokalanej” św. Maksymiliana – od 11 stycznia

Już wkrótce, od 11 stycznia (poniedziałek) nowa lektura na antenie Radia Niepokalanów: „Oddanie się Niepokalanej” św. Maksymiliana Marii Kolbego.  Nagranie zostało wykonane przez zaprzyjaźnioną z radiem Fundację im. św. Faustyny. Swoich głosów użyczyli współpracownicy tej fundacji.

Lektury radiowej słuchaj o 10.45, 16.45 i 22.45.

Fragment książki:
Chcesz, by w duszy twojej Niepokalana zamieszkała na stałe? Pragniesz, by Ona i tylko Ona kierowała twoimi myślami, by Ona całe twoje serce opanowała, byś cały żył dla Niej? Jeśli tylko naprawdę tego pragniesz, otwórz przed Nią swoje serce i oddaj się Jej bez granic i na zawsze, choćby tylko jednym westchnieniem duszy.

Oddać się Niepokalanej możemy w różnoraki sposób, a oddanie to możemy wyrazić różnymi słowami, a nawet wystarczy jedynie wewnętrzny akt woli, bo ten właściwie zawiera istotę naszego oddania się Niepokalanej. Można na przykład klęknąć przed obrazem czy figurą Matki Najświętszej i z całą gorliwością oddać się Jej na własność, jako narzędzie w Jej niepokalanych rękach. Do tego może posłużyć akt poświęcenia Niepokalanej…?

św. Maksymilian