Lektura RN: Konferencje św. Maksymiliana. Czyta Dariusz Kowalski

Od 25 grudnia zapraszamy na nową lekturę Radia Niepokalanów. „Konferencje” św. o. Maksymiliana. Marii. Kolbego”.

Do spuścizny duchowej św. Maksymiliana, oprócz pozostawionych przez niego listów, notatek i artykułów, zaliczamy także konferencje ascetyczne spisane przez słuchaczy. Słuchaczami konferencji byli bracia w Niepokalanowie polskim i japońskim. O. Kolbe nie pisał konferencji, mówił to, co sam rozważał i przeżywał. Przemawiał prosto, bezpośrednio, krótkimi zdaniami, czasami wtrącał porównania i przykłady, wskazywał praktyczne zastosowania głoszonej nauki.

Konferencje o. Maksymiliana, także i dla nas mogą być pomocą w rozumieniu prawd wiary, których jeszcze do końca nie zrozumieliśmy.

Radio Niepokalanów wraz z Wydawnictwem oo. Franciszkanów z Niepokalanowa wydało audiobook’a z „Konferencjami” w interpretacji pana Dariusza Kowalskiego. Zapraszamy.

Słuchaj: codziennie o godz. 10.45, 16.45 i 22.45.