LEDNICA 2000: Rekolekcje 33 dniowe

Przygotowania do tegorocznej Lednicy odbywają się w sposób nietypowy. Przybrały formę 33 dniowych rekolekcji, które powinien przeżyć każdy, kto chce prawdziwie uczestniczyć w „Totus tuus”. 33 dniowe rekolekcje opierają się na całkowitym oddaniu się Matce Bożej. Ten wyjątkowy czas chcemy spędzić w rekolekcyjnym rytmie, który pozwoli na prawdziwe przeżycie tego czasu. Dlatego codziennie o godzinie 8:00 na naszym Facebook oraz YouTube będą publikowane materiały, które doprowadzą nas do zawierzenia się Najświętszej Marii Pannie. Materiały video będą bardzo dużą pomocą, lecz jednak najważniejsze jest osobiste zaangażowanie i skupienie na przeżywanych treściach. Zadbajmy o dobre przeżycie naszego zawierzenia się Matce Bożej. Nie jest to łatwa droga, lecz z pomocą przychodzi św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, św. Jan Paweł II czy Sługa Boży kardynał Stefan Wyszyński. Podczas rekolekcji spotkamy się z:

– Siostrą Anną Maciejewską, która jest Franciszkanką Rodziny Maryi z Poznania, – Dominikaninem Ojcem Wojciechem Surówką,
– Łukaszem Czechyrą – videoblogerem,
– Adrianem Pakułą – ewangelizatorem i rekolekcjonistą.

Wspomniane osoby pomogą nam przeżyć ten wspaniały czas nabożeństwa do Najświętszej Maryi Panny. Po 33 dniach spotkamy się wszędzie tam, gdzie Lednica będzie zaproszona. 6 czerwca przygotowani i zawierzeni Najświętszej Pannie Maryi z otwartymi sercami połączymy się z Polami Lednickimi i razem wykrzyczymy „Cały Twój”.

Tematy –33 dniowe rekolekcje.

Dzień 1: Największy dar.
Dzień 2: Życie w obfitości.
Dzień 3: Sukces gwarantowany.
Dzień 4: Najlepszy bodyguard.
Dzień 5: Testament.
Dzień 6: Niezwykła relacja.
Dzień 7: Początek drogi.
Dzień 8: Tajemnicza wymiana.
Dzień 9: Prawdziwa misja.
Dzień 10: Maryjo Matko Jezusa, Matko Kościoła i moja Matko, Królowo Polski i świata.
Dzień 11: Uznając swoją słabość i grzeszność.
Dzień 12: Odnawiam i potwierdzam przymierze Chrztu Świętego.
Dzień 13: Wyrzekam się na zawsze grzechu, szatana i wszystkich jego dzieł. Dzień 14: W Twojej obecności Maryjo – wyznaję dziś wiarę w Jezusa. Chrystusa: mojego jedynego Pana i Zbawiciela.
Dzień 15: Uznając testament z Krzyża: Oto Matka twoja – przyjmuję
dziś Ciebie Maryjo za moją Matkę i Królową.
Dzień 16: W zjednoczeniu z Sercem Jezusa i mocą Jego miłości.
Dzień 17: Poświęcam się całkowicie Twojemu Niepokalanemu Sercu. Dzień 18: Oddaję Ci całkowicie moje ciało.
Dzień 19: Oddaję Ci moją pamięć i mój rozum, wszystkie moje myśli i pragnienia.
Dzień 20: Oddaję Ci moją wolę.
Dzień 21: Oddaję Ci całe moje życie i moją działalność.
Dzień 22: Oddaję Ci całą moją przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Dzień 23: Oddaję Ci moją duszę i moje serce.
Dzień 24: Pozostawiam Ci całkowite i zupełnie prawo do rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy.
Dzień 25: Dla wypełnienia Woli Ojca.
Dzień 26: Dla spełnienia pragnień Jezusa.
Dzień 27: Dla radości i chwały Ducha Świętego.
Dzień 28: Z miłości ku Tobie Maryjo.
Dzień 29: Dla ratowania dusz braci i sióstr naszych.
Dzień 30: Chcę odtąd wszystko czynić z Tobą, przez Ciebie i dla Ciebie. Dzień 31: By moje serce, moja rodzina, parafia, Ojczyzna i cały świat
były rzeczywistym królestwem Twojego Syna i Twoim.
Dzień 32: Maryjo, moja Mamo i Królowo – chcę abyś mogła żyć, działać i kochać we mnie i przeze Mnie. Amen.
Dzień 33: Oto czynię wszystko nowe.

33 dniowe rekolekcje poprowadzą:
1. Siostra Ania Maciejewska – Jest Franciszkanką Rodziny Maryi z Poznania. Nie zawsze marzyła, żeby być siostrą zakonną – w młodości chciała być businesswoman i pracować we Francji 🙂 Studiowała Zarządzanie i Marketing na UAM w Poznaniu. Na IV roku studiów usłyszała głos powołania, a że w życiu dobrze się wychodzi, gdy się słucha Jezusa, więc poszła za Jego głosem. Pracowała z młodzieżą w Domu Dziecka, później w Domu Pomocy Społecznej, a następnie w referacie powołaniowym. Obecnie jest przełożoną Domu w Poznaniu oraz ogarniasekretariat Prowincji. Bardzo lubi sport, samotne wędrowanie, wspólnotowe uwielbianie, wolność i przestrzeń, języki obce – nie tyle uczenie się ich co używanie.

2. O. Wojciech Surówka OP – dominikanin. Marzył o tym, żeby zostać malarzem, ale zdecydował się na studiowanie fizjoterapii. Powołanie odkrył na Polach Lednickich podczas pierwszego Apelu Młodzieży III Tysiąclecia w 1997 roku. Po przyjęciu święceń kapłańskich był duszpasterzem akademickim i studiował w Rzymie, następnie przez 10 lat pracował w Rosji i na Ukrainie. Od 2019 roku wraz z o. Wojciechem Prusem jest duszpasterzem Wspólnoty LEDNICA 2000.

3. Łukasz Czechyra – jest katolickim videoblogerem, twórcą kanału „Słucham Pana”, na którym publikuje swoje filmy, nagrania i grafiki. Wideoblogi to najczęściej autorskie komentarze do Pisma Świętego, bieżącej sytuacji społeczno-politycznej, czy doświadczeń autora. Codziennie na Facebooku i profilu YouTube Słucham Pana publikowane są udźwiękowione nagrania Ewangelii, zwane #goodnews. Twórca stara się rozmawiać o Bogu w sposób współczesny, jak najbliższy odbiorcy. Twierdzi, że póki nie nauczymy się rozmawiać o wierze, swoim doświadczeniu Boga, o Kościele bez niepotrzebnego patosu i wyuczonych zwrotów słownikowych – nie tylko nie będziemy zrozumiani, ale i nie będziemy wiarygodni.

4. Adrian Pakuła – z wykształcenia – magister teologii, z zamiłowania – ewangelizator, rekolekcjonista oraz autor tekstów. Słowa „Cały Twój” są mottem jego życia, dlatego ma je wygrawerowane na swojej małżeńskiej obrączce. Jest też współautorem małżeńskiego bloga: Cały Twój – Cała Twoja oraz założycielem i prezesem Fundacji TOTA TUA. Koordynuje dzieło: modlitwazakaplana.pl. Współpracuje z redakcją czasopisma: „Miłujcie się”. Doświadczenie rekolekcyjne zdobywał w Fundacji Pro Publico z Poznania. Prowadzi rekolekcje w szkołach podstawowych oraz średnich. W ostatnim roku prowadził rekolekcje w około 40 parafiacharchidiecezji poznańskiej, przygotowując parafian do oddania się Matce Bożej. Jest szczęśliwym mężem Dagmary oraz tatą półtorarocznej Marii Hiacynty. Wszystkie jego marzenia zawierają się w tym jednym: zdobyć cały świat dla Niepokalanej.