Lednica 2000: „Jestem” to hasło najbliższego spotkania młodych

2 czerwca 2018 r. odbędzie się XXII Spotkanie Młodych LEDNICA 2000, gromadzące każdego roku kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi. Każdego roku prowadzi nas hasło, zbierające w krótkim zdaniu treści, jakie chcemy przekazać na Polach Lednickich. Jaką myśl przewodnią usłyszymy w tym roku?

W zeszłym roku opuszczaliśmy Pola Lednickie niesieni zawołaniem ,,Idź i kochaj”. Jednak w spotkaniach z innymi odkryliśmy szybko jak niewystarczająca jest nasza miłość. Doświadczamy kruchości własnych sił, często nie wiedziemy jak kochać. Dlatego w 2018 roku na Lednicy poprowadzić będzie słowo „Jestem”, synteza zapisanego przez ojca Jana Górę OP i powtarzanego za świętym Janem Pawłem II zdania ,,Człowiek, będąc jedynym na ziemi stworzeniem, którego Bóg chciał dla niego samego, nie może odnaleźć się w pełni inaczej, jak tylko poprzez bezinteresowny dar z siebie samego”.

Myśmy wszyscy pojawili się na świecie z jestem, ponieważ Ten, który jest nas stworzył, żeby się z nami podzielić swoim jestem. Jeżeli my tym się zachwycamy, sięgamy do swojego wnętrza, do Źródła naszego życia, do duszy, to nagle zaczyna nas ogarniać radość i my stajemy się coraz bardziej JESTEŚ. JESTEM, wystarczy że jestem. Wtedy jest radość bezinteresownej miłości – mówi o. Wojciech Prus, organizator Lednicy.

Będziemy na Lednicy wspólnie odkrywać jak cenni jesteśmy w oczach Bożych. Tylko odkrywając i przyjmując miłość Boga, możemy stawać się bezinteresownym darem dla innych. Można powiedzieć, że tegoroczne Spotkanie będzie podróżą w głąb siebie, poszukiwaniem swojego „Jestem” i tylko ktoś zachwycony wielkością daru człowieczeństwa może ten zachwyt przekazywać innym, ponieważ w ten sposób upodabnia się do Boga, który stworzył nas z bezinteresownej miłości.