„Kupuj świadomie produkt ekologiczny” – rusza ogólnopolska kampania

Kupuj świadomie produkt ekologiczny! 23 września to Dzień Rolnictwa Ekologicznego w całej Unii Europejskiej. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa włączają się w kampanię, upowszechniającą wiedzę o ekologicznej produkcji żywności

Mówi Minister Robert Telus

Aby uzyskać znak zielonego listka z gwiazdkami, czyli logo produkcji ekologicznej Unii Europejskiej, gospodarstwo musi przejść szczegółowe kontrole i spełnić wyśrubowane normy

W Płocku odbędzie się jutro ‚Dzień polskiej ekologii – kiermasz żywności wysokiej jakości’ – na dziesiątkach stoisk będzie można spróbować polskich dań zrobionych z produktów z certyfikowanych gospodarstw.

Zapowiada wiceminister Rafał Romanowski

Będzie to także okazja do spotkania z dietetykiem oraz wzięcia udziału w warsztatach kulinarnych. Nie zabraknie również atrakcji i konkursów dla najmłodszych. Początek o godzinie 11 na placu przy Bazylice katedralnej.

Ministerstwo zapowiada również kampanię informacyjną w mediach tradycyjnych i społecznościowych, a także w kinach. Widzowie będą częstowani ekologicznymi przekąskami.

Materiał przygotowany przez Radio Warszawa
Fot. https://www.gov.pl/