KSIĄŻKA NA MAJ: Traktat o doskonałym nabożeństwie do NMP

Rozpoczyna się miesiąc maj, piękny, kwiecisty, poświęcony Najpiękniejszej z Kobiet – Maryi. Z tej okazji pragniemy zaproponować Wam piękną lekturę, książkę wyjątkową, która stała się programem życia wielu świętych, m.in. św. Maksymiliana Kolbego, św. Jana Pawła II, bł. kard. Stefana Wyszyńskiego i wielu, wielu innych. To… „Traktat o doskonałym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” – słynna błękitna książeczka. Pozycja niewielka, ale zawierająca fundament naszej wiary jeśli chodzi o Maryję. Książeczka ta wskazuje, że najszybszą i najprostszą drogą do Nieba jest droga TOTUS TUUS, droga przez Maryję. Jest to propozycja całkowitego oddania się w niewolę miłości Niepokalanej, a przez nią Jezusowi. Wszystko od dziś chcę robić z Nią, dla Niej, obok Niej, w Niej. Wszystkie moje zasługi, modlitwy, pokuty – oddaję w Jej ręce, by ona uczyniła je piękniejszymi dla Pana i wykorzystała tak, jak tego chce.

Na podstawie tego nabożeństwa, św. Maksymilian ułożył swoją modlitwę oddania Niepokalanej:

O Niepokalana, nieba i ziemi Królowo, Ucieczko grzesznych i Matko nasza najmiłościwsza. Ty, której Bóg cały porządek miłosierdzia powierzyć raczył, ja niegodny grzesznik, rzucam się do stóp Twoich kornie błagając, abyś mnie całego i zupełnie za rzecz i własność swoją przyjąć raczyła i uczyniła ze mną, wraz ze wszystkimi władzami mej duszy i ciała, i z całym mym życiem, śmiercią i wiecznością, cokolwiek Ci się podoba.

Użyj także, jeżeli zechcesz, mnie całego bez żadnego zastrzeżenia, do dokonania tego, co o Tobie powiedziano: „Ona zetrze głowę twoją”, jako też: „Wszystkie herezje samaś zniszczyła na całym świecie”, abym w Twoich niepokalanych i najmiłościwszych rękach stał się użytecznym narzędziem do zaszczepienia i jak najsilniejszego wzrostu Twej chwały w tylu zabłąkanych i obojętnych duszach, a w ten sposób do jak największego rozszerzenia błogiego Królestwa Najświętszego Serca Jezusowego; albowiem gdzie Ty wejdziesz, tam łaskę nawrócenia i uświęcenia wypraszasz, przez Twoje bowiem ręce wszelkie łaski Najsłodszego Serca Jezusowego na nas spływają.

***
Więcej o tej wyjątkowej książeczce możecie usłyszeć w jednym z odcinków DOBREJ BIBLIOTECZKI :). Koniecznie posłuchajcie!