„Ksiądz Dolindo na Górze Błogosławieństw”

Proboszcz parafii księdza Dolindo o duchowości mistyka z Neapolu

Ksiądz Pasquale Rea, proboszcz neapolitańskiego kościoła, w którym znajduje się grób księdza Dolindo, podczas swojej posługi duszpasterskiej nawiązał z autorem modlitwy „Jezu, Ty się tym zajmij” osobistą i głęboką więź. Ta relacja buduje jego kapłańskie życie, lecz także pomaga troszczyć się o zachowanie pamięci o świętym kapłanie z Neapolu.

Wszystko zaczęło się w trakcie Wielkiego Jubileuszu roku dwutysięcznego, kiedy jako proboszcz neapolitańskiego kościoła Świętego Józefa i NMP z Lourdes, w którym znajduje się grób księdza Dolindo, odprawiłem po raz pierwszy Mszę Świętą w jego intencji. Była to środa, 19 stycznia – pamiętna data, która naznaczyła moją kapłańską posługę. Kościół parafialny był wypełniony wiernymi, wielu z nich było czcicielami księdza Dolindo, którzy przybywali nieraz z bardzo daleka. Od tamtego dnia nieustannie zastanawiałem się, kim był ten neapolitański kapłan, tak bardzo kochany przez lud.

fragment

W książce „Ksiądz Dolindo na Górze Błogosławieństw” autor szczególną uwagę poświęca ośmiu błogosławieństwom, które komentuje w odniesieniu do życia i nauczania ks. Dolindo. W tym kontekście opisuje duchowość ks. Dolindo i jego życie, pełne prób, cierpień, a także wielkiej ufności i miłości do Boga i bliźnich. To wiarygodne świadectwo Ewangelii, które zachęci każdego z nas do podjęcia drogi prawdziwego nawrócenia i codziennego życia błogosławieństwami.

Książka ukazała się 28 września 2020 nakładem Wydawnictwa Esprit.