Ks. Dominik Chmielewski: schowajmy się pod płaszcz Maryi

O ukryciu się pod płaszczem Maryi mówił w siódmym dniu Nowenny Szkaplerznej ks. Dominik Chmielewski. Msza Św. sprawowana była u Sióstr Karmelitanek w Łodzi.

Od tygodnia w Łodzi u Sióstr Karmelitanek trwa Nowenna Szkaplerzna przygotowująca do Uroczystości ku czci Matki Bożej z Góry Karmel. Wierni codziennie o godzinie 18 spotykają się w świątyni na wspólnej Eucharystii, a także na modlitwie nowennowej. Przygotowaniem do uroczystości są także homilie głoszone przez zaproszonych kapłanów. W pierwszych trzech dniach nauki głosił o. Tomasz Nowak- dominikanin, kolejne trzy dni o. Marcin Ciechanowski- paulin, a od dnia dzisiejszego (13 lipca) kaznodzieją jest ks. Dominik Chmielewski- salezjanin.

W swoich rozważaniach ks. Dominik podkreślał jak ważne jest to, aby oddać się Matce Bożej i schować się pod Jej płaszczem. „Modlitwy które zanosimy: Maryjo ukryj mnie pod swoim płaszczem i uczyń mnie niewidzialnym dla zła, to nie tylko piękna metafora. W świecie niewidzialnym to jest absolutnie coś najbardziej rzeczywistego. Z punktu widzenia duchowej walki to jest najlepsza strategia”- mówił duchowny.

Nowenna jest odprawiana codziennie o godz. 18.00 w kościele pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus przy klasztorze sióstr karmelitanek bosych przy ul. Św. Teresy 6 w Łodzi. Każdego dnia po Mszy św. istnieje możliwość przyjęcia szkaplerza.

Za: https://www.archidiecezja.lodz.pl