Kraków-Łagiewniki: VI Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka, 9 października

Już w najbliższą sobotę, 9 października odbędzie się VI. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

W Roku Świętego Józefa będziemy prosić Patrona Kościoła o łaski potrzebne dla biskupów i kapłanów oraz wypraszać nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. Centralnym punktem wydarzenia będzie Eucharystia sprawowana przez Księdza Biskupa Roberta Chrząszcza.

W programie także Różaniec w intencji kapłanów, konferencja ks. Bogusława Nagela pt. „Święty Józef, patron Kościoła” oraz Godzina Miłosierdzia.

Pielgrzymkę honorowym patronatem objął JE abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

PROGRAM:
9.00 – Przywitanie pielgrzymów, wprowadzenie
9.30 – RÓŻANIEC w intencji kapłanów
11.00 – KONFERENCJA: ks. Bogusław Nagel, „Święty Józef – patron Kościoła”
12.00 – EUCHARYSTIA – przewodniczy bp Robert Chrząszcz
13.30 – Przerwa
15.00 – Godzina Miłosierdzia


Apostolat Margaretka – to ruch osób modlących za kapłanów, który powstał w Kanadzie w 1981 roku. Jego podstawową komórką jest tzw. margaretka. Jest to grupa modlitewna w intencji konkretnego kapłana, która swą nazwę zaczerpnęła od nazwy kwiatu. Siedem płatków reprezentuje siedem osób, które zobowiązały się do modlitwy za wybranego księdza, każda w jednym dniu tygodnia.

7 KROKÓW DO UTWORZENIA MARGARETKI:

1. Wybierz kapłana

Zdecyduj za którego kapłana chcesz się modlić, np. za ks. proboszcza.

2. Zamów materiały (blankiety)

Zamów komplet blankietów. Jest w nim 8 sztuk, 7 dla modlących się osób oraz jeden, który otrzyma ksiądz. Blankiety można zamówić telefonicznie lub mailowo w biurze Apostolatu. Tel. 506 653 823; biuro@apostolatmargaretka.pl. Można także wysłać sms (podając ilość zamawianych kompletów, oraz adres pocztowy, na który ma przyjść przesyłka). Do przesyłki dołączone jest konto kurii, na które składa się ofiarę za otrzymane materiały, z dopiskiem „Apostolat Margaretka”.

3. Wybierz 7 osób

Poszukaj jeszcze 6 osób, które wraz z Tobą podejmą modlitwę za wybranego kapłana. Sposób modlitwy jest dowolny, można skorzystać z tej zaproponowanej w blankiecie.

4. Wybierz dzień tygodnia

Kwiat margaretki ma 7 płatków podobnie jak tydzień ma 7 dni. Każda z osób wybiera sobie tylko jeden konkretny dzień, w którym deklaruje modlitwę za kapłana w tworzącej się margaretce. Jedna osoba może oczywiście należeć do większej ilości margaretek.

5. Ustal z kapłanem sposób wręczenia margaretki

Ustal z kapłanem oraz modlącymi się osobami miejsce, czas i sposób wręczenia margaretki.

6. Złóż przyrzeczenie i rozpocznij modlitwę

Można skorzystać z uroczystego obrzędu liturgicznego, który dołączony jest do każdego zestawu blankietów oraz znajduje się w naszej broszurze na str. 15.

7. Zapisz (zgłoś) margaretkę do Ogólnopolskiej Księgi Apostolatu

Zgłoszenie najlepiej dokonać poprzez formularz online dostępny na stronie internetowej w prawym górnym rogu w sekcji „zgłoszenie margaretki”.

Więcej informacji: apostolatmargaretka.pl