Kościół parafii św. Jakuba na warszawskiej Ochocie – kościołem stacyjnym Roku Jakubowego

Kościół parafii św. Jakuba na warszawskiej Ochocie został ustanowiony kościołem stacyjnym Roku Jakubowego. To jedyna na terenie Archidiecezji Warszawskiej świątynia, gdzie do 31 grudnia 2022 roku wierni mogą skorzystać z przywileju odpustu zupełnego.

Proboszcz parafii św. Jakuba na Ochocie ks. Henryk Bartuszek zaprasza do odwiedzania kościoła stacyjnego przy placu Narutowicza – Pielgrzymować można indywidualnie, kościół jest otwarty w godzinach od 6 rano do godziny 20 wieczorem. Natomiast główne uroczystości Roku Jakubowego planowane są na 25 lipca, kiedy przypada święto św. Jakuba – zapowiada.

Na owocne przeżywanie dobrodziejstwa Roku Jakubowego, wszystkim Parafianom i Gościom udzielam pasterskiego błogosławieństwa, wypraszając obfitości Bożych darów – napisał kard. Kazimierz Nycz w dekrecie ustanawiającym kościół stacyjny.

Jubileuszowy Rok Jakubowy ogłaszany jest w Santiago de Compostela w latach, w których święto Apostoła Jakuba – 25 lipca – przypada w niedzielę.

Ze względu na pandemię Penitencjaria Apostolska zdecydowała o wydłużeniu o rok obchodów Roku Jakubowego. Tym samym trwać on będzie przez cały 2021 i 2022 rok, ze względu na ograniczenia w pielgrzymowaniu związane z COVID-19. W 2022 r. mija 900 lat od pierwszego Roku Świętego Jakubowego, który przypada wtedy, gdy liturgiczne święto św. Jakuba (25 lipca) wypada w niedzielę.

Tekst: za: https://archwwa.pl/
Fot. – św. Jakub – za: https://camino.net.pl/


Zobacz też: 2021 – MAPA KOŚCIOŁÓW STACYJNYCH