KOROWÓD ŚWIĘTYCH NA FACEBOOKU – NIE DLA HALLOWEEN

korowod_swietych_na_fbW odpowiedzi na napływającą z Zachodu modę na obchodzenie 31 października Halloween – święta mającego nie tylko pogańskie korzenie, ale i satanistyczne związki – Radio Niepokalanów – JEDYNE RADIO ZAŁOŻONE PRZEZ ŚWIĘTEGO – jak, co roku, zaprasza do wzięcia udziału w akcji „Korowód Świętych na facebooku”.

„Korowód Świętych na facebooku” – to pełna franciszkańskiej radości, pokoju i dobra – akcja będąca chrześcijańską alternatywą dla Halloween. Proponujemy, aby na ostatnie dni października przebrać się za ulubionego świętego czy błogosławionego, zamieniając swoje zdjęcie profilowe na facebooku na zdjęcie owego świętego.

To świetna okazja, by nie tylko podmienić zdjęcie profilowe, ale przyjrzeć się życiu wybranego świętego i starać się podmienić także nasze postępowanie. A kiedy ktoś zapyta nas, dlaczego mamy takie a nie inne zdjęcie na FB, mamy wspaniałą okazję do złożenia świadectwa.

PLAN DZIAŁANIA:
1) Wybierz świętego lub błogosławionego. Może to być ulubiona postać lub ktoś, z kim dopiero chcesz się zaprzyjaźnić.
2) Ustaw zdjęcie wybranej postaci jako zdjęcie profilowe na swoim profilu na FB
3) Zapoznaj się z życiorysem świętego: pomyśl w czym jego życie przypomina Twoje, jaką z jego cech chciałbyś naśladować, znajdź modlitwę za jego wstawiennictwem. Wnioski staraj się wcielić w życie.
4) Gdy ktoś zapyta Cię o zdjęcie – opowiedz o swoim nowym świętym przyjacielu.

Dobrej świętej zabawy!

Paulina Wysocka/Radio Niepokalanów