Koluszki: Marsz dla Życia i Rodziny – 25 czerwca 2017

„Czas na rodzinę” to hasło tegorocznego Święta Rodziny i Marszu dla Życia i Rodziny, który po raz czwarty odbędzie się w Koluszkach w najbliższą niedzielę 25.06.2017 r. Chcemy przez to wspólne przebywanie razem zwrócić uwagę, że rodzina jest naszym największym skarbem, że należy o nią dbać, szanować i poświęcać jej dużo czasu. A dlaczego „Czas na Rodzinę”? Z trzech powodów.

Po pierwsze, aby wyrazić satysfakcję z tego, że troska o rodzinę stała się jednym z czołowych tematów życia publicznego w Polsce. W końcu, po wielu latach wołania o podmiotowe traktowanie podejmowane są działania, dzięki którym przyjmowanie na świat i wychowanie dzieci w rodzinie zostało docenione przez władze publiczne.

Po drugie – trzeba przypomnieć o zagrożeniach, jakie czyhają na rodziny. Są to np. projekty edukacyjne realizowane w niektórych szkołach, gdzie podważa się rolę rodziny. Niepokojące jest także to, że wciąż obowiązuje tzw. Konwencja antyprzemocowa, która w rodzinie, wierze i tradycji upatruje źródeł przemocy i patologii.

Ponadto podczas Marszów jeszcze raz, głośno i stanowczo domagamy się ochrony życia dzieci nienarodzonych! Nie można ulegać krzykliwym środowiskom, które w wulgarny sposób chcą pozbawić życia tych, którzy nie mogą się sami bronić. Podczas Marszów dla Życia i Rodziny wołamy: Stop aborcji! Tak dla życia! Teraz jest na to czas. Musimy o tym mówić! Musimy pomagać tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej! Musimy wskazywać swoją codzienną postawą drogę tę najlepszą!
Nasze hasło to przesłanie skierowane do samych rodzin. Coraz częściej zarówno młodzież, jak i dorośli zamykają się w świecie swoich spraw. Dlatego trzeba uwrażliwić rodziców na konieczność poświęcania odpowiednio dużej ilości czasu tylko dla rodziny. Nie będzie zdrowych rodzin, jeśli dorośli nie będą pracować, rozmawiać i modlić się ze sobą nawzajem i z własnymi dziećmi.

Świętowanie rozpoczniemy uroczystą Mszą Św. w kościele pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 13:00, po której wyruszy radosny pochód do kościoła p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

Następnie odbędzie Festyn Rodzinny zorganizowany przez członków Domowego Kościoła wraz z innymi wspólnotami działającymi przy parafiach na terenie naszej gminy. Na początku festynu rozstrzygnięty zostanie konkurs plastyczny skierowany do wszystkich placówek przedszkolnych i szkolnych, a następnie będzie można usłyszeć zespół wokalno-ewangelizacyjny Mocni w Duchu wraz z dziećmi z Łodzi. Zespół ten powstał 1988 roku i oprócz koncertów prowadzi warsztaty muzyczne i taneczne, rekolekcje oraz głosi konferencje. Mocni w Duchu mają już w swoim dorobku 17 wydanych płyt i na rynku muzyki chrześcijańskiej są rozpoznawalni przez każdego. Po koncercie głównej gwiazdy Święta Rodziny, zaprezentują się nasze pociechy ze wszystkich prawie placówek naszego regionu (więc będzie się działo!), które wezmą udział w przeglądzie twórczości artystycznej.

Obok występów na scenie przygotowanych będzie szereg atrakcji dla naszych milusińskich i nie tylko dla nich. Na pewno każdy, kto przyjdzie na festyn znajdzie coś dla siebie, mogąc sprawdzić swoją sprawność w konkursach sportowych przygotowanych dla całych rodzin, przejechać się bryczką, wsiąść do pociągu a raczej lokomotywy a także do wozu strażackiego i policyjnego, upiększyć swoją twarz lub skorzystać z wypieków naszych pań lub kiełbasy z grilla, pop cornu, waty cukrowej. To tylko wybrane atrakcje, z których będzie mógł każdy skorzystać. Oprócz satysfakcji ze sprawdzenia swoich umiejętności, będzie możliwość zdobycia upominków w różnych konkursach.
Zapraszamy rodziny z dziećmi, babcie i dziadków, narzeczonych, osoby poszukujące swojej drugiej połówki, które czują, że to już czas na założenie rodziny. Pokażmy jak jest dużo Koluszkowian, dla których życie i rodzina są największą wartością! Bądźmy razem! Pełni optymizmu i radości. Zabierzmy ze sobą wszystko to co pomoże nam uzewnętrznić naszą radość bycia w rodzinie.

Uwaga!!! Dla osób uczestniczących w marszu organizatorzy przygotowali niespodziankę.
Czas na rodzinę to czas dla nas wszystkich!