Kielce: Trwają Targi Sacroexpo

Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO od ponad 20 lat staje się miejscem, gdzie religia spotyka się ze światem biznesu. Kolejna, 22. edycja święta branży sakralnej rozpoczęła się dziś, 27 września i potrwa do środy, 29 września.

Na Targach można spotkać m.in. przedstawicieli Radia Niepokalanów (na zdjęciu obok dyr RN – o. Grzegorz Klimczyk), Instytutu Maryjno – Kolbiańskiego „Kolbianum”, Wydawnictwa OO. Franciszkanów w Niepokalanowie oraz Franciszkańskiego Biura Podróży „Patron Travel”.

Hale wystawiennicze Tragów Kielce na trzy dni zamieniają się w miejsce spotkania z malarstwem, rzeźbą, rzemiosłem, architekturą, książką.

Deklaracje udziału w wydarzeniu złożyło ponad 150 firm z 7 krajów: Polski, Słowacki, Słowenii, Stanów Zjednoczonych, Włoch, Chorwacji i Hiszpanii. Warto podkreślić, że wystawa zorganizowana w 2020 roku przyciągnęła ponad 2500 zwiedzających i była jedynym tego typu wydarzeniem w Polsce.

Zwykle przedmioty do niezwykłych celów

Podczas wystawy Sacroexpo prezentowane są produkty i usługi związane z codziennym funkcjonowaniem kościołów i miejsc kultu. W Targach Kielce prezentowana jest muzyka, sztuka, architektura wnętrz i krajobrazu, nekropolie, budownictwo, instalacje alarmowe, ludwisarstwo, ewangelizacja multimedialna oraz wszelka działalność religijna.

Wśród oferty wystawców wrześniowych targów branży sakralnej można zapoznać się m.in z przedmiotami liturgicznymi, niepowtarzalnymi wyrobami artystycznymi oraz pełnym wachlarzem wydawnictw religijnych. Nie zabraknie prezentacji najnowszych technologii i rozwiązań wykorzystywanych w budownictwie, architekturze i podczas rewitalizacji obiektów sakralnych, w tym systemów grzewczych, nagłośnieniowych czy zabezpieczających.

Te zwykłe przedmioty, których pełną gamę odkryć można podczas targów Sacroexpo, stają się narzędziem do niezwykłych celów. Z szeroką ofertą wystawców Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów można się zapoznać również poprzez pasaż handlowy sacroexpo.online

Spotkania z wiarą

SACROEXPO to także wyjątkowe wydarzenia towarzyszące. Od lat wystawie branży sakralnej towarzyszą merytoryczne konferencje i spotkania, szkolenia, warsztaty oraz wystawy. W programie każdej edycji targów znajdują się wydarzenia dedykowane administracji obiektów sakralnych i zakonnych, czy właścicielom sklepów z dewocjonaliami. Co roku przygotowane są również pokazy, występy artystyczne i spotkania z ciekawymi osobistościami, poruszającymi najbardziej aktualne problemy współczesnego świata.