KatolikWspiera.pl – nowy portal crowdfundingowy. Podziel się dobrem!

Marzysz, aby Boże dzieło, które od dawna chodzi ci po głowie, ujrzało światło dzienne? A może chcesz wesprzeć ciekawe projekty i stać się ich współtwórcą? Teraz to możliwe, ponieważ właśnie wystartował aktywny portal crowdfundingowy dedykowany przestrzeni katolickiej – KatolikWspiera.pl. W kampanii wprowadzającej biorą udział m.in. aktorka Dominika Figurska oraz wokalistka i kompozytorka Małgorzata Hutek.

Nowo powstała platforma KatolikWspiera.pl umożliwi katolickim twórcom pozyskanie środków na realizację dzieł ewangelizacyjnych, takich jak np. wydanie płyty, produkcję filmową, rozwój mediów katolickich, wsparcie misji czy też inicjatyw parafialnych. Portal jest intuicyjny, funkcjonalny i bezpieczny. Jego zespół zapewnia projektodawcom aktywną pomoc merytoryczną, dzięki wykorzystaniu wcześniej zdobytego doświadczenia w tworzeniu projektów ewangelizacyjnych. – Często przeszkodą w realizacji wspaniałych dzieł – zarówno tych małych, jak i dużych – jest brak niezbędnych środków finansowych. Aby pomóc wielu twórcom, stworzyliśmy katolicki portal crowdfundingowy. Znacznie ułatwi on pozyskanie funduszy na realizację Bożych projektów, wspieranych przez społeczność katolicką – mówi Piotr Chomicki, pomysłodawca portalu i założyciel Fundacji Katolik Wspiera. Jak to możliwe?

Na platformie KatolikWspiera.pl twórcy mogą przedstawić swoje pomysły w takich kategoriach jak: projekty i inicjatywy ewangelizacyjne, internetowe, parafialne, misje, pomoc ubogim i bezdomnym, wspólnoty katolickie czy wydarzenia.

A jak to działa w praktyce?

Wystarczy przygotować projekt, na który chce się zebrać fundusze. Przygotować, to znaczy nagrać krótki filmik oraz dodać opis, co zainspiruje ludzi do wsparcia finansowego. W momencie, kiedy projekt jest udostępniony na portalu, można go promować wśród swoich bliskich, znajomych, a także wśród sobie nieznanej społeczności katolickiej, mając tym samym możliwość dotarcia do tysięcy potencjalnych darczyńców. Tak właśnie działa crowdfunding. Perspektywa zebrania środków jest dużym plusem, jednak crowdfunding to coś więcej niż zbiórka funduszy, ponieważ w tym samym czasie odbywa się również promocja nowo powstającego projektu, poprzez szerzenie wiadomości na jego temat. Ta forma finansowania rozwinęła się dziesięć lat temu w Stanach Zjednoczonych i dała możliwość zrealizowania tysięcy różnych inicjatyw. W Polsce aktywnie przybiera na sile od mniej więcej trzech lat.

Każdy, komu na sercu leży aktywna ewangelizacja i tworzenie Bożych dzieł może stać się współautorem zgłoszonych na platformie projektów, sam decydując, które z nich i w jakim zakresie dofinansuje. Poprzez taką formę społecznościowego finansowania może powstać wiele przedsięwzięć, służących rozwojowi działalności ewangelizacyjnej w różnych obszarach Kościoła katolickiego. Dzięki portalowi KatolikWspiera.pl, twórcy oraz darczyńcy wspólnie będą mogli tworzyć wspaniałe dzieła w swoich parafiach, wspólnotach, miastach czy regionie – w Polsce, a także na misjach w wielu krajach świata. Zrealizowane projekty będą niosły w sobie przekaz Ewangelii – przekaz prawdy: wiary, nadziei i miłości. Przekaz, który w różnych formach, m.in. muzycznych, filmowych i artystycznych, będzie przemieniał i umacniał życie wielu ludzi. Tysiące ludzi.

– Chcemy pomóc twórcom i projektodawcom, podążając za przesłaniem papieża Franciszka, wstać z kanapy i zacząć budować lepszy świat. Pragniemy, aby Pan Jezus był głoszony i uwielbiony w wielu dziełach, do których powołuje różnych ludzi, o różnych talentach, w różnym wieku i w końcu z różnych miejsc w Polsce i na świecie. Wierzymy, że ich realizacja sprawi, że więcej ludzi przyjmie na nowo Chrystusa do swojego życia – mówi Piotr Chomicki z KatolikWspiera.pl.


Wraz ze startem portalu ruszyła kampania wprowadzająca pod hasłem „Podziel się dobrem”. Inspiruje do dawania z siebie tego, co każdy z nas ma najlepsze. Na różne sposoby. Dobro przecież pochodzi od Boga, a dzielenie się nim sprawia, że możemy mieć realny wpływ na życie własne, a także innych. W kampanii występują m.in. Dominika Figurska oraz Małgorzata Hutek, które zachęcają do zaangażowania się w tę inicjatywę. Podkreślają, że każdy wkład w dobro jest na wagę nieba.