Kapliczka św. Maksymiliana w Beskidach

Czy wiecie, że na na szlaku Rysianka – Hala Miziowa, na górze Trzy Kopce (1216 m. n.p.m. ) w Beskidzie Żywieckim można podziwiać od kilku już lat, piękną kapliczkę św. Maksymiliana?

Wykonana została z drewna w stylu budowy górali beskidzkich, a obraz skopiowany został z okładki Nowenny do Św. Maksymiliana. Na kapliczce jest napis: SP3RN, czyli SP 3 Radio Niepokalanów – oficjalna nazwa Radia Niepokalanów nadana rozgłośni w 1938 roku przez św. Maksymiliana. 

Kapliczka zawisła w Beskidach w 2013 roku. Pomysłodawcy jej zawieszenia, krótkofalowcy – Pani Marta i Pan Andrzej, którzy przesłali nam zdjęcie wnieśli ją na górę po tym, jak w wigilię Aktu Poświęcenia Świata Niepokalanemu Sercu Maryi, który miał miejsce w dniach 12/13 października 2013 roku, poświęcili ją w Bazylice Franciszkanów w Krakowie. Miejsce poświęcenia nie było przypadkowe – w Bazylice i klasztorze tym pracował przecież św. Maksymilian Kolbe.

„Ufamy, że oddanie Niepokalanej, jakie manifestował swym życiem Św. Maksymilian, będzie się udzielało również przechodzącym turystom, krótkofalowcom, czy pracownikom leśnym, a na pewno dopomoże tym wszystkim, którzy uciekać się będą do Jego pomocy w trakcie wędrówki w górach” – mówią pomysłodawcy kapliczki św. Maksymiliana.

Malwina Szymańska

Fot. w tekście – nadesłane przez Panią Martę i Pana Andrzeja
Fot. zimowe – za polskiekrajobrazy.pl