III Ogólnopolska Piesza Pielgrzymka śladami św. Maksymiliana z Pabianic do Niepokalanowa: 10-15 sierpnia

Wszystkich Miłośników św. Maksymiliana i Jego nauczania zapraszamy na III Ogólnopolską Pieszą Pielgrzymkę Ewangelizacyjną z Pabianic do Niepokalanowa.

Ogólnopolska Piesza Pielgrzymka Ewangelizacyjna z Pabianic do Niepokalanowa, miała swój początek w 2016 r. Organizatorem jest parafia św. Mateusza Apostoła, Ewangelisty i św. Wawrzyńca w Pabianicach. Mając wsparcie wielkiego patrona św. Maksymiliana, który w kościele św. Mateusza miał objawienie Maryjne, pielgrzymka przyjęła charakter ewangelizacyjny.

W tym roku Mszy św., w dniu wyjścia Pielgrzymki, będzie przewodniczył ks. abp Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki, udzielając błogosławieństwa pielgrzymom.

Pątnicy maszerują przez 4 dni. W pierwsze 3 dni, w parafiach noclegu, trud pielgrzymi wieńczy Msza św. z uwielbieniem celebrowana dla pątników, mieszkańców, rodzin, przyjezdnych i wszystkich sympatyków pielgrzymki. W dzień 4 Msza św. sprawowana jest na trasie, po przybyciu do Niepokalanowa gromadzimy się wieczorem na wspólnym ognisku.

Dwa dni w sanktuarium, spędzamy na modlitwie, przeżywając uroczystość ku czci św. Maksymiliana, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, uczestniczymy w nocnym czuwaniu pomiędzy świętami.

Więcej informacji oraz zapisy na www.pielgrzymkadoniepokalanej.pl

ZAPISY: TUTAJ