Grodzisk Mazowiecki: Spektakl K.O.S.T.K.A poświęcony św. Stanisławowi Kostce

Serdecznie zapraszamy na spektakl poświęcony patronowi dzieci i młodzieży – św. Stanisławowi Kostce. Przedstawienie przygotowała młodzież ze wspólnoty KLEMA.

KLEMA jest to wspólnota działająca przy kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Grodzisku Mazowieckim, gromadząca młodzież maturalną i akademicką. W tym momencie składa się ona z ponad 40 aktywnych członków. Za cel stawia sobie radosne głoszenie Dobrej Nowiny poprzez dzielenie się otrzymanymi darami i talentami z mieszkańcami parafii, a także całego Grodziskiego Dekanatu.

Więcej… 

Jedną z form realizacji formacyjnych celów grupy KLEMA jest wystawienie sztuki pt. K.O.S.T.K.A. we współpracy z Grodziskim Centrum Kultury. Jest to audio-wizualne przedstawienie opracowane przez członków Grupy Akademickiej Klema na podstawie komiksu K.O.S.T.K.A – ukazującego uwspółcześnioną historię Świętego Stanisława Kostki, autorstwa Przemysława Wysogląda SJ. W przedstawieniu grę aktorską uzupełniają animację i cyfrowa scenografia, zaczerpnięte z komiksu pod tym samym tytułem. Spektakl opowiada historię świętego Stanisława Kostki, którego rok liturgiczny świętujemy na podstawie uchwały Konferencji Episkopatu Polski. Sztuka ta ma, więc unikatową formę, z autorską muzyką i scenariuszem, które przedstawiają poruszającą historię młodego patrona Polski w atrakcyjnej dla współczesnego widza formie.

SZCZEGÓŁY:

Data i miejsce premiery: 20 kwietnia 2018 r. w Grodziskim Centrum Kultury
Godzina: 18:00
Realizacja: Członkowie Grupy Akademickiej Klema .
Muzyka: Robert Dziekański
Scenografia: Multimedialna!
Ograniczenie wiekowe: 12+
Wstęp wolny – po wcześniejszym zgłoszeniu

Dobre Miejsce (Uniwersytet Kardynał Stefana Wyszyńskiego w Warszawie)
Data: 27 maja 2018 r.
Godzina: 15:00