Góra Kalwaria: Centralne uroczystości ku czci św. Stanisława Papczyńskiego na Mariankach – 23 maja

W niedzielę 23 maja o godz. 11:00 w Wieczerniku na Mariankach rozpoczną się doroczne uroczystości ku czci świętego ojca Stanisława Papczyńskiego, których najważniejszym punktem będzie Eucharystia sprawowana przy ołtarzu polowym o godz. 12:00, przewodniczyć jej będzie ks. dr Wojciech Rzepa. Uroczystości będą transmitowane przez Internet.

W tym roku centralne uroczystości ku czci św. Stanisława będą odbywały się przy ołtarzu polowym za Wieczernikiem. W związku z tym grono wiernych uczestniczących w uroczystościach będzie mogło być szersze. Zgodnie z najnowszymi rządowymi rozporządzeniami od 15 maja zniesiony został obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu, jedynym wymogiem w parku wokół Wieczernika będzie zachowanie odpowiedniego dystansu (1,5m) od innych uczestników uroczystości. Po Mszy świętej odbędzie się także agapa (z tradycyjną grochówką i ciastami z Galerii Wypieków Lubaszka).

Uroczysta Msza święta o godz. 12:00 będzie sprawowana ku czci św. ojca Stanisława Papczyńskiego w intencjach pielgrzymów, przyjaciół i dobrodziejów Sanktuarium.

Program uroczystości w Sanktuarium:

Niedziela, 23 maja

godz. 1100 – Świadectwa kleryków mariańskich

godz. 1200 – Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. dra Tomasza Nowaczka, przełożonego Prowincji Polskiej Zgromadzenia Księży Marianów. Homilię wygłosi znany rekolekcjonista ks. dr Wojciech Rzepa, stowarzyszony ze Zgromadzeniem Księży Marianów.

Po Mszy świętej możliwość otrzymania indywidualnego błogosławieństwa relikwiami św. Stanisława oraz uroczysta agapa (z tradycyjną grochówką i ciastami z Galerii Wypieków Lubaszka).

Liturgiczne wspomnienie św. ojca Stanisława Papczyńskiego jest obchodzone w dniu 18 maja. Jednak zgodnie z długą tradycją na Mariankach uroczysta celebracja tego święta jest zawsze przenoszona na niedzielę następującą po tym dniu. W tym roku jest to 23 maja.

Za: https://papczynski.pl/