Gdzie sacrum łączy się z profanum. Sacroexpo po raz 22 w Targach Kielce

Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO od ponad 20 lat staje się miejscem, gdzie religia spotyka się ze światem biznesu. Kolejna, 22. edycja święta branży sakralnej trwać będzie od 27 do 29 września 2021 roku.

Hale wystawiennicze Tragów Kielce na trzy dni zamieniają się w miejsce spotkania z malarstwem, rzeźbą, rzemiosłem i architekturą. Wystawcy targów Sacroexpo prezentują niesamowitą sztukę, która zdobi wnętrza kościołów w całej Europie. Tegoroczna edycja targów zapowiada się bardzo interesująco.

Już teraz deklaracje udziału w wydarzeniu, które trwać będzie od 27 do 29 września złożyło ponad 150 firm z 7 krajów: Polski, Słowacki, Słowenii, Stanów Zjednoczonych, Włoch, Chorwacji i Hiszpanii. Warto podkreślić, że wystawa zorganizowana w 2020 roku przyciągnęła ponad 2500 zwiedzających i była jedynym tego typu wydarzeniem w Polsce.

Zwykle przedmioty do niezwykłych celów

Podczas wystawy Sacroexpo prezentowane są produkty i usługi związane z codziennym funkcjonowaniem kościołów i miejsc kultu. W Targach Kielce prezentowana jest muzyka, sztuka, architekturę wnętrz i krajobrazu, nekropolie, budownictwo, instalacje alarmowe, ludwisarstwo, ewangelizację multimedialną oraz wszelką działalność religijną.

Wśród oferty wystawców wrześniowych targów branży sakralnej będzie można zapoznać się m.in przedmiotami liturgicznymi, niepowtarzalnymi wyrobami artystycznymi oraz pełnym wachlarzem wydawnictw religijnych. Nie zabraknie prezentacji najnowszych technologii i rozwiązań wykorzystywanych w budownictwie, architekturze i podczas rewitalizacji obiektów sakralnych, w tym systemów grzewczych, nagłośnieniowych czy zabezpieczających.

Te zwykłe przedmioty, których pełną gamę odkryć można podczas targów Sacroexpo, stają się narzędziem do niezwykłych celów. Z szeroką ofertą wystawców Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów można się zapoznać również poprzez pasaż handlowy sacroexpo.online

Spotkania z wiarą

SACROEXPO to także wyjątkowe wydarzenia towarzyszące. Od lat wystawie branży sakralnej towarzyszą  merytoryczne konferencje i spotkania, szkolenia, warsztaty oraz wystawy. W programie każdej edycji targów znajdują się  wydarzenia dedykowane administracji obiektów sakralnych i zakonnych, czy właścicielom sklepów z dewocjonaliami. Co roku, przygotowane są również pokazy, występy artystyczne i  spotkania z ciekawymi osobistościami, poruszającymi najbardziej aktualne problemy współczesnego świata.

Na SACROEXPO zaprasza prezes dr Andrzej Mochoń.