Ewangelizacja miasta Warszawy – Misja Talitha Kum 2024

W dniach 4-8 czerwca br. spotkamy się ponownie na Starym Mieście, przed Kościołem św. Anny a wieczorami o godzinie 20.00 w kościele ojców kapucynów, na ul.Miodowej 13, na wspólnej ewangelizacji miasta Warszawy -na Misji Talitha Kum 2024.

Pierwsza Misja odbyła się ponad 20 lat temu w Brazylii. Wtedy młodzi misjonarze z całą odwagą postanowili poświęcić czas, aby ewangelizować i powiedzieć spotykanym ludziom ”Hej! Jezus Cię kocha. Czy wiesz o tym?” i na wszelki możliwy sposób zwrócić uwagę ludzi, by pokazać radość Ewangelii. Radość, którą może dać tylko życie z Jezusem. Pragniemy w tym czasie dzielić się z innym Dobrą Nowiną, ogłaszać, za pomocą tańca, teatru, świadectw, rozmów, obecności i służby, że Jezus żyje, uzdrawia i może przemienić każde ludzkie życie!

Podczas Misji każdy może doświadczyć Boga, który kocha i wychodzi do człowieka, przygarniając każdego bez względu na jego historię czy uwarunkowania. To także okazja do poznania Kościoła Katolickiego: młodego, radosnego, rozśpiewanego i roztańczonego, który wychodzi do świata i chce go słuchać. Każdego dnia będzie możliwość spowiedzi, Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz wieczorne Msze rekolekcyjne, które będzie głosił ojciec Thiago Lafaiete z Brazylii. Obecni będą również Misjonarze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia z Polski

To już szósta edycja Misji organizowana przez katolicką wspólnotę Przymierze Miłosierdzia w Warszawie, którą pobłogosławił biskup Kazimierz Nycz.

Hasło tegorocznego wydarzenia to: „G(Ł)ODNI NIEBA!”