Ewa Liegman – Prognoza pogody ducha

„Prognoza pogody ducha” to proza poetycka, zbiór przemyśleń, refleksji, które autorka do tej pory publikowała w internecie. Teksty zawarte w książce mają w sobie coś niewidocznego przy pierwszej lekturze, skłaniają do zatrzymania się, spojrzenia na świat inaczej; towarzyszą im ilustracje młodej artystki Agaty Lędźwy.

Autorką książki jest Ewa Liegman, pisarka, podróżniczka, aktywna działaczka społeczna. Kreatorka i pomysłodawczyni licznych akcji charytatywnych. Propagatorka ruchu hospicyjnego, prezes hospicjum dla dzieci. Inicjatorka licznych projektów, na rzecz osób zmagających się z ciężką chorobą, stratą i żałobą. Twórca licznych spotkań, warsztatów lokalnych i ogólnopolskich, dla zespołów firm, uczniów, studentów, personelu medycznego, więźniów pt.: „Jak przebudzić się do pełni życia?”

O swojej książce pisze następująco:
„Prognoza pogody ducha” podpowiada jak pomimo problemów i trosk spojrzeć i ZOBACZYĆ moment, w którym właśnie jestem i że nic złego się nie wydarza.
Pozwala na głębsze rozumienie pełni życia, przebudzenia. Jest nauką wdzięczności, miłości do Stwórcy, a więc i wszystkiego za to, że świat jest przemijającym.

I odkryć na granicy życia i śmierci głęboki sens.

Pomaga pożegnać przeszłość, przestać się bać o jutro. Uczy chwytać każdą chwilę, doznanie jak najpiękniejszy dar, wyciszyć myśli, dotknąć serca…
By pewnego dnia udało się podnieść wzrok, zobaczyć swoją dal i już nie marnować żadnej minuty. Zatańczyć z całym stworzeniem. A wszystko w cichym zakątku serca, w którym można spotkać jak w świątyni samego Boga. Zaśmiać się w ciszy”.