Dziś XIV Święto Dziękczynienia

XIV Święto Dziękczynienia, które przypada w niedzielę 6 czerwca, obchodzone będzie pod hasłem: „Zawierzamy Opatrzności nasz trudny czas pandemii i dziękujemy za przyszłych błogosławionych” • Najważniejszymi punktami będą Msze święte dziękczynne i „wirtualna pielgrzymka”

Od 2008 roku w pierwszą niedzielę czerwca obchodzone jest z inicjatywy kard. Kazimierza Nycza Święto Dziękczynienia. W tym roku z powodu pandemii, zamiast tradycyjnej procesji z placu Piłsudskiego do Świątyni Opatrzności Bożej zaplanowano “Wirtualną pielgrzymkę z różańcem świętych – nie jesteś sam”, której transmisja rozpocznie się o godz. 8:00.

Najważniejszymi punktami tegorocznego święta będą Msze święte dziękczynne. Pierwszą z nich o godz. 9:00 odprawi bp Rafał Markowski, biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej, a drugą w południe bp Wiesław Lechowicz, delegat Episkopatu Polski do spraw Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Po wieczornej Mszy zaplanowano adorację. Tradycyjnie uroczystości zakończą się o godz. 21:37 odśpiewaniem “Barki”, ulubionej pieśni przez św. Jana Pawła II.

Pełny komunikat: TUTAJ

Tekst/Fot. za: https://archwwa.pl/