Dziś (4 stycznia) druga rocznica śmierci Jacka Włodarczyka

4 stycznia mija druga rocznica śmierci naszego radiowego Kolegi, redaktora muzycznego Jacka Włodarczyka.

Z Radiem Niepokalanów związany był 22 lata. Fascynował się historią Niepokalanowa i osobą świętego Maksymiliana, czego rezultatem były znakomite audycje „Gród Maryi”, w których zachował historię Niepokalanowa.

Był także pomysłodawcą audycji „Dzień jak co dzień, czyli tak się żyło w PRL-u”, a także „Mały Dziennik”, w której przybliżał artykuły z przedwojennego dziennika, wydawanego przez franciszkanów i osoby świeckie w Niepokalanowie. W ostatnich latach odpowiadał za muzyczną redakcję Radia Niepokalanów oraz opracowywał i przygotowywał do emisji fragmenty wypowiedzi Jana Pawła II, które we fragmentach emitowane są na antenie Radia Niepokalanów. Z wykształcenia był historykiem sztuki (UKSW). Wcześniej ukończył Niższe Seminarium Duchowne Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie. Zostawił Żonę Irenę i dwoje dzieci – Marysię i Filipa.

Mimo dużych, trwających wiele lat, problemów ze zdrowiem –  zawsze pomocny, życzliwy, chętny do żartów, nie obarczający nigdy nikogo swoimi problemami – takiego zapamiętamy Cię Jacku! Wciąż brzmi nam w uszach Twój głos i wciąż „widzimy” Cię, jak przechadzasz się radiowymi korytarzami… Odpoczywaj w pokoju!

Pogrzeb Jacka odbył się cztery dni później, 8 stycznia, w 125. rocznicę urodzin św. Maksymiliana…

Msza św. w intencji Jacka odbędzie się dziś (4 stycznia) o godz. 11.00 w bazylice w Niepokalanowie. Będzie to Msza św. transmitowana przez Radio Niepokalanów. Wszystkim Słuchaczom, którzy zechcieliby ofiarować modlitwę za byłego redaktora muzycznego Radia Niepokalanów, serdecznie dziękujemy.


Przeczytaj także:
Pożegnaliśmy naszego Przyjaciela – Jacka Włodarczyka
„Śmierć nas dogoni…” – wiersz dla Jacka Włodarczyka