Działkowcy z Warszawy z dotacjami od samorządu Mazowsza

78 rodzinnych ogródków działkowych otrzyma wsparcie z budżetu Mazowsza. Decyzją radnych województwa mazowieckiego na ten cel przeznaczonych zostanie ponad 665 tys. zł. Działkowcy będą m.in. remontować ogrodzenia, montować oświetlenie i kupować sprzęt do pielęgnacji zieleni. Prawie 250 tys. zł w ramach tego programu wsparcia samorządu Mazowsza trafi do 27 ogródków działkowych z Warszawy.

 

Mazowiecki Instrument Aktywizacji Działkowców (MIAD) to jeden z programów wsparcia samorządu województwa mazowieckiego. Jego głównym celem jest budowa i modernizacja infrastruktury ogrodowej, a przez to poprawa jakości wypoczynku i rekreacji na działkach. Ponadto program ma zachęcać do prowadzenia aktywnego i zdrowego trybu życia, a także ochrony środowiska i przyrody. To ważne zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, seniorów i osób niepełnosprawnych.

 

To pieniądze nie tylko na inwestycje w infrastrukturę np. remonty chodników czy wymiany bram. Dzięki naszemu wsparciu działkowcy mogą realizować przedsięwzięcia, które podniosą nie tylko komfort odpoczywania, ale też bezpieczeństwo na terenie ogródków działkowych – podsumowuje wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

 

Działkowcy mogli liczyć nawet na 40 proc. dofinansowania do kosztów swojej inwestycji. Maksymalna kwota wsparcia dla jednego projektu to 10 tys. zł. Wnioski do programu mogły składać jednostki samorządu terytorialnego z województwa mazowieckiego, maksymalnie po jednym wniosku na każdy ROD znajdujący się na terenie danej jednostki samorządu terytorialnego.

 

W ubiegłym roku w ramach programu dofinansowane zostały 83 projekty. Ponad 700 tys. zł przeznaczono m.in. na remont świetlic, instalację monitoringu, wymianę ogrodzeń oraz modernizację budynków administracji ogródków działkowych.