Duchowa adopcja ofiar aborcji – inicjatywa modlitewna

Po jednej z audycji MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe, w której historię swojego życia opowidała p. Wiesława, która czterokrotnie usunęła ciążę (świadectwa można posłuchać TUTAJ) do redakcji Radia Niepokalanów zgłosiły się Osoby, zaangażowane w modlitwę, ogarniającą wsparciem duchowym wszystkie ofiary aborcji.

Duchowa adopcja Ofiar aborcji powstała w odpowiedzi na ogrom cierpienia, jaki jest wynikiem dramatu aborcji. Jest to forma wsparcia duchowego dla osób zranionych grzechem aborcji, jak również poprzez modlitwę wprowadzenia w czyn miłosierdzia dla tych, którzy potępiają człowieka, a nie grzech. Niestety ofiara aborcji jest jedynie identyfikowana z zabitym dzieckiem pozostałe osoby, które bezpośrednio lub pośrednio brały udział w tej tragedii są pozostawione same sobie. Samotność, która im towarzyszy potęguję ból.

Na czym polega duchowa adopcja ofiar aborcji?

Jest to codzienna modlitwa różańcowa w intencji jednej ofiary aborcji znanej tylko Bogu przez 12 miesięcy jedną tajemnicą różańca. Celem jest objęcie wszystkich ofiar aborcji modlitwą i aby nikt nie pozostał samotny. Ofiara cierpienia w intencji drugiego człowieka jest niezastąpiona.

Zachęcamy Państwa do podjęcia takiej modlitwy.

Więcej informacji znajduję się na stronie: duchowaadopcjaofiaraborcji.blogspot.com