Droga św. Jakuba do Santiago de Compostela

droga_sw_jakuba_film_okladka15 lutego swoją premierę miała książka z dołączonym do niej filmem Droga św. Jakuba do Santiago de Compostela. Zarówno film, jak i książkę polecamy Państwa uwadze.

Droga św. Jakuba do Santiago de Compostela.
Kolekcja Ludzie Boga
Seria: Fakty Cuda Tajemnice

Film:
Fascynujące dzieje Św. Jakuba, pierwszego męczennika spośród Apostołów. Podania głoszą, że Jego szczątki, przywiezione na wybrzeże Galicji, dały początek najważniejszemu szlakowi pielgrzymek w Europie. Zobaczmy co czeka na drodze pielgrzymów i przeżyjmy to z tymi co nią podążają. Twórcy filmu pytają pielgrzymów o cel ich wędrówki, przeżycia, powody. „Pielgrzymka uczy, jestem pewien, że ma wpływ edukacyjny na całą ludzkość” powiedział występujący w filmie Jose Miguel Garcia, Biblista. Ten film budzi w widzu chęć do pielgrzymowania, podziwiania świata i wędrówki w głąb samego siebie.

Książka:
„Nie ma co ukrywać, że jest to jedna z najtrudniejszych pielgrzymek .Po pierwsze dlatego, że idzie się samemu, nie ma więc wspólnoty, która wspiera pątnika. Po drugie cały swój bagaż niesie się samemu na plecach, i już piątego dnia okazuje się, że wzięło się jednak za dużo niepotrzebnych rzeczy. Po trzecie tu nie wystarcza czysto ludzka kondycja, ale trzeba jeszcze komponentu duchowego. Ci jednak, którzy do Santiago doszli zapewniają, że niewiele jest przeżyć, także duchowych, które mogą równać się z dniem wejścia do sanktuarium. Dołączony do książki film o tej drodze opowiada. I zapewne pod jego wpływem wielu z nas wyruszy na drogę.”  Tomasz P. Terlikowski