Dołącz do nas – PODARUJ BUKIET RÓŻ MARYI – w Niepokalanowie rusza Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem wg św. Faustyny

W Niepokalanowie od 29 listopada do 7 grudnia po raz drugi będziemy odmawiać Nowennę przed Niepokalanym Poczęciem NMP wg św. Faustyny Kowalskiej, tzn. 1000 Zdrowaś Maryjo dziennie.

Czy wiesz, że św. Faustyna trzykrotnie odprawiła Nowennę przed 8 grudnia, złożoną z 1000 Zdrowaś Maryja codziennie, przez 9 dni od 29 listopada do 7 grudnia?

Czy wiesz, że i Ty możesz taką Nowennę odprawić? Św. Faustyna w Dzienniczku napisała: „dla chcącego nic trudnego”. Ona przez dziewięć dni odmawiała 1000 razy Zdrowaś pomimo swoich obowiązków, pracy, modlitw obowiązkowych itd. Wykorzystywała każdą chwilę.

Tak pisze o Nowennie w Dzienniczku:

ŚW. FAUSTYNA ROZWAŻAŁA PRZYWIELEJE MATKI BOŻEJ

+ Z wielką gorliwością przygotowywałam się do obchodzenia święta Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej. Więcej czuwałam nad skupieniem ducha i rozważałam ten Jej wyłączny przywilej, toteż serce moje tonęło całe w Niej, dziękując Bogu za udzielenie Maryi tego wielkiego przywileju.(Dz 1412)

ŚW. FAUSTYNA ODPRAWIAŁA DZIEWIĘCIODNIOWĄ NOWENNĘ, ODMAWIAJĄC CODZIENNIE 1000 RAZY ZDROWAŚ MARYJO

Nie tylko przygotowywałam się przez wspólną nowennę, którą całe Zgromadzenie odprawia, a jeszcze osobiście starałam się, aby Ją codziennie tysiąc razy pozdrowić, odmawiając na Jej cześć tysiąc Zdrowaś Maryjo dziennie przez dziewięć dni.

+ Już trzeci raz odprawiam taką nowennę do Matki Bożej, to jest składającą się z jednego tysiąca Zdrowasiek dziennie, to jest dziewięć tysięcy pozdrowień składa się na całość tej nowenny. Jednak pomimo, że ją odprawiłam już trzy razy w życiu, to jest dwa razy przy obowiązku i w niczym nie uroniłam swoim obowiązkom, spełniając je najdokładniej i także poza ćwiczeniami, to jest, że ani na Mszy świętej, ani na benedykcji nie odmawiałam owych Zdrowasiek, a raz odprawiłam taką nowennę, kiedy leżałam w szpitalu. Dla chcącego – nic trudnego. Poza rekreacją modliłam się i pracowałam, w dniach tych nie wymówiłam ani jednego słowa niekoniecznie potrzebnego, chociaż muszę przyznać, że ta sprawa wymaga dość dużo uwagi i wysiłku, ale dla uczczenia Niepokalanej nic nie ma za wiele. (Dz 1413)

ŚW. FAUSTYNA OPISUJE SWOJE SPOTKANIE Z MATKĄ BOŹĄ W UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia. Przed Komunią św. ujrzałam Matkę Najświętszą w niepojętej piękności. Uśmiechając się do mnie powiedziała mi: córko. Moja, z polecenia Boga mam ci być w sposób wyłączny i szczególny Matką, ale pragnę, abyś i ty szczególnie była mi dzieckiem. Pragnę – córko Moja najmilsza abyś się ćwiczyła w trzech cnotach, które Mi są najdroższe, a Bogu są najmilszymi: pierwsza – pokora, pokora i jeszcze raz pokora. Druga cnota – czystość; trzecia cnota miłość Boża. Jako córka Moja musisz szczególnie jaśnieć tymi cnotami. Po skończonej rozmowie przytuliła mnie do swego Serca i znikła. Kiedy przyszłam do siebie, serce moje, tak dziwnie zostało pociągnięte do cnót i ćwiczę się wiernie w nich, są jakby wyryte w mym sercu. Dzień ten dla mnie jest wielki, w dniu tym byłam, jakby w ustawicznej kontemplacji, gdzie samo wspomnienie tej łaski wprowadzało mnie w nową kontemplację i przez dzień cały trwałam na dziękczynieniu i nie skończyłam go, bo wspomnienie tej łaski wprowadzało duszę moją w nowe pogrążenie się w Bogu. (Dz 1414-1415-1416)

I ty możesz jak św. Faustyna przygotować wielki bukiet duchowych róż. Każde Zdrowaś Maryjo to jedna róża. Ile tych róż podarujesz Jej tym razem?

Zapraszamy do Niepokalanowa, aby wspólnie trwać na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem w kaplicy św. Maksymiliana od 29 XI do 7 XII codziennie od 7.00 do 21.00. Można też łączyć się z nami przez transmisję on-line na kanale Niepokalanów na Yutube. Zapraszamy!

***

Intencja główna: o tryumf Niepokalanego Serca Maryj w Polsce i na świecie

Intencje dodatkowe: o pokój w Polsce i na świecie; o jedność w Kościele; za Ojczyznę; za rządzących; o pełną ochronę prawną ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci; o nawrócenie wszystkich nieprzyjaciół Kościoła; w intencjach poleconych Niepokalanej (każdy uczestnik Nowenny może dołączyć swoje własne intencje składając je w koszyczku przed ołtarzem).

Program:

7.00 – 7.50 – Eucharystia
7.50 – 9.30 – wystawienie NS i I-y blok modlitewny
9.30 – 10.00 – przerwa (kawa i modlitwa w ciszy)
10.00 – 12.00 – II-gi blok modlitewny, Anioł Pański
12.00 – 13.00 – przerwa (obiad i modlitwa w ciszy)
13.00 – 15.00 – III-ci blok modlitewny
15.00 – 15.15 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
15.15 – 16.00 – przerwa (kawa i modlitwa w ciszy)
16.00 – 18.00 – IV-ty blok modlitewny, Anioł Pański
18.00 – 19.00 – przerwa (kolacja i modlitwa w ciszy)
19.00 – 21.00 – V-ty blok modlitewny, Apel Maryjny, błogosławieństwo NS

Uczestnictwo: można przyjechać na całą nowennę albo na kilka dni. Można uczestniczyć codziennie w jednym lub w kilku blokach modlitewnych. Każdy sam określa zakres uczestnictwa. Jest to nasz dar serca. Można przyjeżdżać grupami zorganizowanymi. Prosimy swój udział wcześniej zgłaszać na mail: poczta@niepokalanow.pl

Zamówienia posiłków i noclegu:
Posiłki i noclegi każdy uczestnik zamawia indywidualnie według potrzeb w domu rekolekcyjnym,
tel: 46 864 21 61; mail: niepokalanow5@gmail.com Kawę i herbatę zapewniamy gratis.

W Nowennie będzie można także uczestniczyć łącząc się przez Internet. Na stronie www.niepokalanow.pl będzie transmisja Nowenny online.


PRZECZYTAJ TAKŻE:
Zachęcamy do wzięcia udziału w SZTAFECIE RÓŻAŃCOWEJ – poznaj 15 obietnic Maryi dla modlących się na różańcu