DOBRA BIBLIOTECZKA: Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi – niedziela, 19 listopada, 17.15

W kolejnym odcinku DOBREJ BIBLIOTECZKI sięgamy po książkę ks. Mateusza Szerszenia, michality pt. „Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi”. Zaprezentowane jest w niej dziewięciodniowe nabożeństwo do prywatnego odprawienia. Ma ono na celu pogłębienie przyjaźni z aniołami i zawierzenie własnego życia Świętemu Michałowi Archaniołowi. Nabożeństwo zalecane jest wszystkim osobom, które borykają się z problemami lub sprawami trudnymi.

Nowennę tę można odmówić w każdym momencie, ale w tradycji michalitów odmawia się ją zwłaszcza przed świętem świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała (29 września) i uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP (8 grudnia).

Gość Pauliny Wysockiej – ks. Mateusz Szerszeń to na co dzień michalita, kierownik duchowy, publicysta i rekolekcjonista. Pełni funkcję zastępcy redaktora naczelnego czasopisma „Któż jak Bóg”. Od 2016 roku był spowiednikiem w Sanktuarium Świętego Michała Archanioła na Monte Sant’Angelo. Jego nagrania można znaleźć w serwisie YouTube na kanale „Któż jak Bóg”. Do tej pory ukazały się następujące książki jego autorstwa: „Rozważania drogi krzyżowej”, „Rozważania majowe”, „Rozważania czerwcowe”, „Rozważania różańcowe”, „Niesamowite opowieści”, „Niebiański modlitewnik” i „Ogień Słowa”.

SŁUCHAJ: niedziela, 19 listopada – godz. 17.15 (premiera) i piątek, 24 listopada – godz. 9.15.

Fot. za michalici.pl