DOBRA BIBLIOTECZKA: Pod wieżą klasztoru – 22 sierpnia, 17.15

Jakiś czas temu ukazała się najnowsza książka ks. Piotra Kaczmarka, pt. „Pod wieżą klasztoru. Opowiadania niedokończone”.To osiem opowiadań, osiem różnych historii, osiem życiowych zdarzeń nie związanych ze sobą; łączy je jedno: w życiu nie ma idealnych rozwiązań, ale kto daje się prowadzić Bogu wybiera najlepsze rozwiązanie wszelkich życiowych perypetii.

Życiową mądrością odznaczają się tu często prości ludzie – nieco odrzuceni przez współczesny świat, albo stojący nieco obok – w opozycji do młodszych, przebojowych, będących u szczytu kariery, postrzeganych przez świat jako ludzie sukcesu. Tak jest m.in. z panem Marciniakiem, staruszkiem, emerytowanym nauczycielem, który mówi „duże miasta są pełne małych ludzi…”.

To już drugi tom opowiadań ks. Piotra Kaczmarka. Pierwszy – „Cudem ocaleni. Historie niedokończone” – pochodzi z roku 2019 r.

W niedzielę, 22 sierpnia gościem „Dobrej biblioteczki” będzie ks. Piotr Kaczmarek, który opowie nam o powstaniu książki, swoich inspiracjach, stworzonych bohaterach i najważniejszych wątkach, które poruszył w swojej książce.

SŁUCHAJ: niedziela, 22 sierpnia – godz. 17.15


POSŁUCHAJ AUDYCJI ARCHIWALNYCH