DOBRA BIBLIOTECZKA: Emocje. Krzyk do zrozumienia – niedziela, 24 września, 17.15

O czym jest książka ks. Marka Dziewieckiego pt.: „Emocje. Krzyk do zrozumienia”. O emocjach. Gdy ją przeczytasz, dowiesz się jak poradzić sobie z emocjami, szczególnie tymi trudnymi, ale wcześniej zrozumiesz ich naturę. Dowiesz się czym są i jaki jest ich sens. Nauczysz się je rozróżniać i dostrzegać, a także wykorzystywać w swoim życiu w celu poprawienia swojego losu. Poznasz też wzór doskonałej dojrzałości emocjonalnej – Jezusa Chrystusa, i to, w jaki sposób On radził sobie ze swoimi emocjami.

Radzenia sobie z emocjami, podobnie jak radzenia sobie z pieniędzmi, nie uczy się w szkołach, a są to bardzo ważne dla naszego życia kwestie, z którymi mamy do czynienia na co dzień! Nasz bank emocji, i to jak z niego korzystamy, bardzo wpływa na jakość naszych relacji, stan naszego zdrowia, samopoczucie, ocenę sytuacji i całą masę spraw, z których czasami nie zdajemy sobie sprawy. W książce “Emocje” przeczytasz przykłady z życia wzięte (również z praktyki terapeutycznej) i proste historie, ilustrujące bardzo ważne zasady, które rządzą naszym światem psychicznym.

Jak dowiemy się z książki, warto korzystać z wiedzy, którą przekazują nam emocje, a im są one trudniejsze – tym cenniejsza wiadomość, którą niosą – czasem wręcz ratująca nam życie!

DOWIESZ SIĘ I ZROZUMIESZ:
– jak działają w nas psychiczne mechanizmy obronne?
– czym są dwa rodzaje mózgu, które każdy z nas w sobie posiada i co z tego dla nas wynika?
– jakie są „pułapki myślenia”, które wprowadzają nas w błąd?
– w jaki sposób funkcjonuje w nas zdolność manipulowania własnymi myślami?
– co to jest dysonans kognitywny i jakie są dwa rodzaje radzenia sobie z nim – jeden przeklęty i drugi błogosławiony?
– jakie dwie błędne postawy przyjmujemy w obliczu natrętnych i dręczących nas myśli?
– na czym polega asertywność emocjonalna w relacjach: mąż-żona, rodzice-dzieci, nauczyciele-wychowankowie?
– jakie są bardzo negatywne konsekwencje ucieczki od własnych emocji, których możesz doświadczyć?

Więcej…

W kolejnym odcinku DOBREJ BIBLIOTECZKI ks. Marek Dziewiecki opowie Paulinie Wysockiej i Edycie Maciejewskiej właśnie o emocjach i książce „Emocje. Krzyk do zrozumienia”. Zapraszamy!

SŁUCHAJ: niedziela, 24 września – godz. 17.15 (premiera) i piątek, 29 września – godz. 9.15