DOBRA BIBLIOTECZKA: Droga krzyżowa z bł. ks. Jerzym Popiełuszką – poniedziałek, 26 lutego, 16.15

Niedawno, nakładem Wydawnictwa Esprit, ukazała sie książka pt. „Droga krzyżowa z bł. ks. Jerzym Popiełuszką”. To medytacje nad stacjami drogi krzyżowej inspirowane słowami i życiem kapelana „Solidarności”. W książeczce znajdziemy cenne rozważania, które mogą pomóc w modlitwie, zarówno w okresie Wielkiego Postu, jak i poza nim, zawsze, kiedy w codzienności szukać będziemy śladów Chrystusa.

Okazją do wydania książki była 40. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, która przypada w roku 2024. Znajdziemy tu fragmenty wypowiedzi ks. Jerzego, Jego mamy, ale także zestawienie życia ks. Jerzego z życiem Pana Jezusa. To spojrzenie na męczeństwo, oddanie życia, ale też (a może przede wszystkim) na codzienne życie kapłana. Życie, które pociąga nas swym przykładem. Bo naśladować ks. Jerzego może każdy z nas.

O książce opowie nam autor – ks. Jerzy Jastrzębski, który na co dzień pracuje w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie. Przybliża postać Prymasa Tysiąclecia oraz s. Wandy Boniszewskiej poprzez publikacje i rekolekcje w Polsce i za granicą. Autor m.in. książki Bł. Stefan Wyszyński. Prymas do odkrycia, wyróżnionej Feniksem 2022. Prowadzi stronę internetową www.skarbnicajerzego.pl oraz podcast „Miłość zawsze podnosi” na Spotify.

SŁUCHAJ: poniedziałek, 26 lutego – godz. 16.15 (premiera – WYJĄTKOWO WCZEŚNIEJ, ze względu na transmisję Różańca i Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie z Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi) i piątek, 1 marca – godz. 9.15