DO ODSŁUCHANIA: Wielkie Zawierzenie w Niepokalanowie – co w tym roku?

W dniach od 6 do 22 sierpnia tego roku odbędzie się w Niepokalanowie V edycja akcji Wielkiego Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Jest to akcja duchowego oddania Niepokalanej wszelkich spraw osobistego i społecznego życia. Akcja powstała z potrzeby serca, aby Matka Najświętsza zakrólowała w sercach wszystkich ludzi.

O tym, dlaczego warto zawierzyć wszystkie swoje sprawy Maryi i co będzie działo się w Niepokalanowie w poszczególnych dniach Wielkiego Zawierzenia – opowiedział Paulinie Wysockiej o. Mirosław Kopczewski, inicjator i organizator tego wydarzenia.

DOKŁADNY PROGRAM WIELKIEGO ZAWIERZENIA TUTAJ


Tuż przed Wielkim Zawierzeniem NSM 2021, nakładem Wydawnictwa OO. Franciszkanów w Niepokalanowie, wydana została książka pt. ODDAJ SIĘ MARYI. Jej autorem jest pomysłodawca całej akcji modlitwenej – ojciec Mirosław Kopczewski, który pisze o tej publikacji następująco:

„Książka, którą mam zaszczyt Państwu zaprezentować, powstawała wiele lat. Treści w niej zawarte dojrzewały we mnie od czasu studiów w Instytucie Maryjno-Kolbiańskim „Kolbianum” w latach 2010-2014. Wielokrotnie mówiłem to publicznie i teraz pragnę powtórzyć, że studia z mariologii były czymś najlepszym, co mnie spotkało w całym życiu. Dziękuję Bogu, Niepokalanej i Przełożonym, że dali mi taką możliwość.

Książka jest owocem poszukiwań, czym jest oddanie się Maryi. Zafascynowałem się całkowitym, bezwarunkowym oddaniem się Niepokalanej jako rzecz i własność według św. Ojca Maksymiliana M. Kolbego. Z tej fascynacji zrodziły się comiesięczne Spotkania „Oddaj się Maryi” w Niepokalanowie w każdą pierwszą sobotę miesiąca. Spotkania te trwają bez przerwy od 5 listopada 2016 r. Nawet epidemia ich nie przerwała – chociaż w wyznaczonym reżimie, ale się odbywały. W książce zawarłem duchowe podstawy zawierzenia się Maryi oraz świadectwa uczestników z 40 Spotkań. Pomiędzy świadectwami zamieściłem cytaty św. Ojca Maksymiliana o oddaniu się Niepokalanej. Łącznie zostało zamieszczonych 80 świadectw ze Spotkań „Oddaj się Maryi”, jedno świadectwo osoby spisującej je oraz dwa świadectwa z Niepokalanowa z czasu epidemii”.

Autor był także gościem Radia Niepokalanów. O książce opowiedział Paulinie Wysockiej. Rozmowy można posłuchać TUTAJ