DO ODSŁUCHANIA: Święty Prorok. Karol Wojtyła – Jan Paweł II

W sobotę, 27 kwietnia minęła 10. rocznica kanonizacji Jana Pawła II, 1 maja wypada zaś 13. rocznica jego beatyfikacji. Dlatego dziś w audycji DOBRA BIBLIOTECZKA sięgamy po książkę poświęconą tej wybitnej postaci. Jest to najnowsza książka pani Jolanty Sosnowskiej pt. „ŚWIĘTY PROROK. Karol Wojtyła – Jan Paweł II”, która ukazała się z okazji 10. rocznicy kanonizacji Papieża Polaka nakładem Wydawnictwa Biały Kruk.

Św. Jan Paweł II bywał nazywany prorokiem naszych czasów, nikt jednak do tej pory nie spojrzał w tym kontekście na całe jego życie. Próby takiej dokonuje w tej książce pani Jolanta Sosnowska, śledząc pod tym kątem życiorys Karola Wojtyły, potem Jana Pawła II. Autorka zabiera nas w fascynującą podróż w czasie; poznajemy człowieka genialnego, oddanego Bogu od najmłodszych lat, i to mimo różnych nieszczęść, którymi Pan go doświadcza. Obserwujemy rozwój przyszłego Papieża ku kapłaństwu, ku prorokowaniu, który Autorka umiejętnie śledzi, z zachwytem odkrywa i literacko opisuje. Książka porusza do refleksji nad niezwykłą relacją Karola z Panem Bogiem, zasłuchaniu w Jego Słowo, miłości do Słowa i oddaniu się Jego służbie. Jolanta Sosnowska porównuje Jana Pawła II do Mojżesza – dopóki jego ręce były wzniesione, Izraelici zwyciężali. Podobnie Jan Paweł II, przy którym mogliśmy czuć się bezpiecznie.

 

1 część rozmowy:

O młodości Karola Wojtyły, jego miłości do teatru i Słowa, opowiedziała Paulinie Wysockiej Jolanta Sosnowska.

2 część rozmowy:

O miłości św. Jana Pawła II do Ojczyzny, opowiedziała Paulinie Wysockiej Jolanta Sosnowska.

3 część rozmowy:

O niezwykłej intuicji Jana Pawła II, by chronić rodzinę i o tym, jak ważna dla nas jest znajomość nauczania Papieża Polaka opowiedziała Paulinie Wysockiej Jolanta Sosnowska.