DO ODSŁUCHANIA: Świadectwo Pawła Cwynara, nawróconego gangstera

Gościem Katarzyny Bodych był Pan Paweł Cwynar – były gangster i wielokrotny recydywista, który za kratami spędził łącznie kilkanaście lat. Po wyjściu z więzienia zaczął życie od nowa. Napisał książki „Wysłuchaj mnie, proszę”.”Picie w zachwycie”, “Biskup. Nawrócony gangster” (współautor – Marcin Klimkowski)
Paweł Cwynar był gangsterem nietypowym. Nie urodził się w patologicznym domu, nie doświadczył przemocy domowej czy emocjonalnego odrzucenia. Był młodym, inteligentnym, oczytanym i wysportowanym chłopakiem z peerelowskiej Legnicy, który świadomie wybrał drogę przestępczą.

Tak jak jedni pną się po szczeblach kariery w korporacjach, ON postanowił zrobić dokładnie to samo, ale w świecie przestępczym. Chciał zostać najpotężniejszym gangsterem. Kolejne doświadczenia – odsiadki, zamachy na życie, alkoholizm, rozstania z partnerkami – traktował jako cenę, jaką musi zapłacić za to dążenie do bycia najlepszym. Dopiero nawrócenie, które stało się jego udziałem w więzieniu, pozwoliło mu krytycznie spojrzeć na całe swoje życie. Doszedł do wniosku, że wybrał złą drogę, i postanowił z niej zawrócić. Nauczył się pokory, której mu brakowało.

Co zadecydowało, że postanowił zmienić swoje życie o 180 stopni?
O tym dowiedzą się Państwo z rozmowy, którą przeprowadziła Katarzyna Bodych: