Do odsłuchania: Św. Stanisław Papczyński – wskrzesił dziecko w łonie matki. Współczesny GŁOS Z NIEBA w sprawie dyskusji na temat życia i śmierci

Święty Stanisław Papczyński, którego dziś wspominamy (18 maja) – urodził się w 1631 roku. Cuda, które wykorzystano w procesach beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym wydarzyły się jednak współcześnie – odpowiednio w 2001 i 2008 roku, co pozwoliło na ich dokładne udokumentowanie i zbadanie. Sam ojciec Papczyński znajdował się kilkanaście razy (sic!) na granicy życia i śmierci… za każdym razem cudownie uchodząc z życiem…

Dziś uznawany jest za Tego, który właśnie w sytuacjach „granicznych” (takich, kiedy człowiek bliski jest śmierci) lubi nam pomagać. Na swoim koncie ma m.in. cud wskrzeszenia dziecka w łonie matki oraz przywrócenie funkcji życiowych kobiecie, której lekarze nie dawali szans na przeżycie…

Istnieją trzy udokumentowane wizje czyśćca, których doświadczył św. Stanisaław Papczyński. Po pierwszej z nich – przez trzy dni nie jadł, nie pił i nie spał…, a modlitwa za dusze w czyśćcu cierpiące stała się jednym z głównych charyzmatów, założonego przez Niego zgromadzenia zakonnego.

O cudownym wstawiennictwie św. ojca Stanisława Papczyńskiego, całym sercem oddanego Maryi Niepokalanej (jeszcze przed ogłoszeniem dogmatu o Niepokalanym Poczęciu) opowiadają: ks. Wojciech Skóra MIC – były postulator generalny procesu kanonizacyjnego św. St. Papczyńskiego, ks. Tomasz Nowaczek MIC – przełożony Prowincji Polskiej Zgromadzenia Księży Marianów (który to zakon założył św. St. Papczyński) oraz Grzegorz Górny, autor najnowszej książki, poświęconej świętemu Stanisławowi Papczyńskiemu. Książka nosi tytuł: „Mocarz Boży” (Wydawnictwo PROMIC).

Cud wskrzeszenia dziecka w łonie matki ( ks. Wojciech Skóra MIC ):

Współczesny GŁOS Z NIEBA w sprawie dyskusji na temat życia i śmierci (ks. Tomasz Nowaczek MIC,  ks. Wojciech Skóra MIC):

Św. Stanisław Papczyński jeszcze za życia wyprosił cud wskrzeszenia małej dziewczynki (Grzegorz Górny, ks. Wojciech Skóra MIC ):

Św. Stanisław Papczyński – otrzymał wizje czyśćca i gorliwie propagował modlitwę za dusze cierpiące w czyśćcu ( ks. Wojciech Skóra MIC):

Miłość do Ojczyzny (ks. Tomasz Nowaczek MIC):

Dlaczego cuda, wykorzystane w procesie beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym wydarzyły się w Ełku?
(ks. Tomasz Nowaczek MIC):

Warto zaprzyjaźnić się ze św. Stanisławem Papczyńskim – podsumowanie
(ks. Wojciech Skóra MIC, Grzegorz Górny, ks. Tomasz Nowaczek MIC):


ODSŁUCHAJ TAKŻE:
Relacja z kanonizacji (2016 rok) św. Stanisława Papczyńskiego