DO ODSŁUCHANIA: Proboszcz. Opowieść o księdzu Aleksandrze Fedorowiczu

16 czerwca tego roku (2024) minęła 110. rocznica urodzin ks. Aleksandra Fedorowicza, założyciela i budowniczego parafii w Izabelinie. Z tej okazji sięgamy po książkę Pawła Zuchniewicza pt. „Proboszcz. Opowieść o ks. Aleksandrze Fedorowiczu„. To zbeletryzowana powieść o życiu zmarłego w opinii świętości ks. Alego, która porusza serca świadectwem życia kapłana pełnego ewangelicznej miłości do drugiego człowieka.

Książka ukazała się dzięki staraniom Fundacji im. ks. Aleksandra Fedorowicza „Przyjaciele Alego”. Wartko i ciekawie napisana opowieść składa się z opowiadań, które przybliżą nam zarówno postać samego duszpasterza, jak również realia życia w ówczesnym czasie w naszym kraju. Poznamy nie tylko tych, którzy towarzyszyli ks. Aleksandrowi w jego codziennym życiu, tworząc wspólnie parafię na skraju Puszczy Kampinoskiej, ale również odkryjemy ciekawe historie czy będziemy świadkami zabawnych dialogów. Oby przesłanie proboszcza z Izabelina: „Nie ma miłości Boga bez miłości bliźniego” wydało dobre owoce w naszym życiu.

Gościem „Dobrej biblioteczki” była Magdalena Kamińska, parafianka z Izabelina, która stara się, by ks. Ali mógł zostać lepiej i szerzej poznany. Zapraszamy na rozmowę na kanwie książki „Proboszcz”.

1 część rozmowy:

2 część rozmowy: