DO ODSŁUCHANIA: Matka Boża Łaskawa od 4 lat peregrynuje po Polsce. Spotkaj Ją w Żyrardowie

6 czerwca 2024 r. miną 4 lata od kiedy kopia cudownego wizerunku Matki Bożej Łaskawej, Patronki Warszawy i Strażniczki Polski wyruszyła w pielgrzymkę po Polsce. Odwiedziła już 28 diecezji, około 300 parafii, by szukać swoich dzieci i nawoływać je do modlitwy, pokuty i powrotu do Boga. To ten sam wizerunek, przed którym klęczeli Polacy, błagając o ocalenie przed bolszewicką nawałą w 1920 r. I zostali wysłuchani. Matka Boża Łaskawa ukazała się bolszewikom, zmuszając ich do ucieczki.

Od 1 do 8 czerwca tego roku wizerunek Matki Bożej Łaskawej, Patronki Warszawy i Strażniczki Polski przebywa na terenie diecezji łowickiej w parafii św. Karola Boromeusza w Żyrardowie. O szczegółach peregrynacji, o tym jak ważne jest przesłanie i opieka Matki Bożej Łaskawej opowiedzieli Paulinie Wysockiej pani Aneta Ciężarek, koordynator peregrynacji wizerunku i pan Robert Kaczorowski, współorganizator peregrynacji w diecezji łowickiej.


Wizerunek Matki Bożej Łaskawej podróżuje po Polsce specjalnym busem – kaplicą. Samochód pochodzi z 2006 roku, 3 lata temu został podarowany przed indywidualnego darczyńcę, a następnie przystosowany do swojej nowej roli. Pokonał już z Matką Bożą na pokładzie tysiące kilometrów. Jego stan techniczny jest już bardzo zły. Matka Boża potrzebuje nowego samochodu. Prosimy całym sercem o modlitwę w tej intencji – by obecny bus jeździł jak najdłużej i by znalazł się ofiarodawca nowego samochodu.

Fot. Pan Robert Kaczorowski, kierowca Matki Bożej i bus-kaplica


ZAPROŚ MATKĘ BOŻĄ

Kalendarz peregrynacji dostępny jest na stronie www.matkabozalaskawa.pl, gdzie można także znaleźć informacje o możliwości zaproszenia obrazu Matki Bożej Łaskawej do swojej parafii. Chęć przyjęcia można także zgłaszać pod adresem: aneta.ciezarek@gmail.com