DO ODSŁUCHANIA: Dominika Zamara, solistka. Zaproszenie na koncert w Niepokalanowie

Gośćmi w studio Radia Niepokalanów byli pani DOMINIKA ZAMARA, śpiewaczka i solistka operowa, Polka mieszkająca na co dzień we Włoszech i ks. Norbert Ostanek, kapłan diecezji warszawsko-praskiej.

Opowiedzieli nam m.in. o koncercie, który odbędzie się w Niepokalanowie 11 listopada 2021 r. Będzie to Premiera Mszy Muzycznej w Hołdzie Janowi Pawłowi II. Utwór skomponował Maestro Wiesław Rentowski, kompozytor polsko amerykański tworzący w Dallas. Utwór jest 4 czesciowy: Kyrie Elejson, Gloria, Samctus, Agnus Dei. Jest to Msza na sopran, tenor organy i orkiestrę kameralną.

Szczegóły w rozmowie:

Więcej informacji o Artystce na: http://www.dominikazamara.eu/
Fot. prt sc/V. Bellini – Vaga luna – Dominika Zamara – Franco Moro/YouToube


Zachęcamy również DO ODSŁUCHANIA rozmowy z pierwszej wizyty pani Dominiki Zamary w Radiu Niepokalanów. Opowiedziała wówczas o tym, jak odkryła swoją miłość do śpiewu; jak za sprawą stypendium trafiła do Włoch i zadebiutowała tam w 2009 r. śpiewając partię Mimi w operze Puciniego „Cyganeria” oraz partię Giorgietty w operze „Il tabarro”. Później także o swojej zagranicznej karierze, koncertach, miłości do Polski i do Włoch. Rozmawiała z nią Katarzyna Bodych: