DO ODSŁUCHANIA: Czy jest dobra i zła joga? Wyjaśnia s. Michaela Pawlik

Niektórzy ją chwalą, inni ganią. Joga – co to jest? Czy „odpowiadać” na zalewające nas ogłoszenia, zachęcające do ćwiczeń, które wchodzą w jej skład? Dlaczego ćwiczenia w niektórych przypadkach mogą być bardziej niezbezpieczne od innych? I czy Ty na pewno „trenujesz” to samo, co Twoja koleżanka, mama, znajoma etc., choć i ty, i one „chodzą” na zajęcia, które z nazwy są takie same. I wreszcie – czy katolik powinien uprawiać jogę? Jeżeli nie, dlaczego?

O tym wszystkim na antenie Radia Niepokalanów opowiadała s. Michala Pawlik, specajlizująca się od lat m.in. w tematce jogi.

S. Michaela Pawlik OP (ur. 1938 r.) – ukończyła Szkołę Pielęgniarstwa p.w. św. Wincentego a’Paulo w Warszawie, Instytut Wyższej Kultury Religijnej na KUL oraz socjologię na Karnatak University w Dharward. W latach 1967 – 1980 pracowała w Indiach jako pielęgniarka. W 1981 r. wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Dominikanek Misjonarek Jezusa i Maryi. Jest autorką książek, artykułów i prelekcji na temat zagrożeń dla duchowości chrześcijańskiej, które mają swoje źródło w okultyzmie i we wschodnich religiach.


Zapraszamy: Niepokalanów: Sympozjum „Wśród współczesnych zagrożeń duchowych”, 25 maja (sobota)

Posłuchaj także:
Jak rozeznać, że coś jest dobre, a coś stanie się furtką dla złego ducha? Niebezpieczeństwa religii wschodnich