„Daj mi usłyszeć Twój głos”. Mocni w Duchu nagrali pieśń po ukraińsku

W związku z sytuacją na Ukrainie, zespół ewangelizacyjny Mocni w Duchu nagrał jeden ze swoich utworów w ukraińskiej wersji językowej. Pomysł wziął się z pragnienia, by przesłanie tej pieśni dotarło do osób pokrzywdzonych przez wojnę – również jako forma modlitwy o pokój na świecie
i o pokój serca.

Pieśń „Daj mi usłyszeć Twój głos” to utwór, który poruszył już wiele serc. Świadczy o tym choćby fakt, że obecnie ma aż 7 milionów odsłon w internecie. Mamy nadzieję, że jego ukraińska wersja doda siły i nadziei naszym sąsiadom, którzy teraz stali się nam szczególnie bliscy.

Poniżej wersja po ukraińsku:

Tu zaś wersja po polsku:

Fragment tekstu:
Daj mi usłyszeć Twój głos, rozpoznać go.
Daj mi wybierać Twe słowa pośród tysiąca słów.
Daj mi zobaczyć Twą twarz, zatrzymać wzrok.
Pokój znajduję w Tobie, gdy widzę Ciebie blisko.
Jezus
Daj mi łaskę Twą, bym nie bał się.
Daj mi uwierzyć, że mogę czynić cuda w Twoje Imię.
Postaw mnie mocno na skale.
Umocnij mnie, wybieram Cię na zawsze.

O ZESPOLE:

Mocni w Duchu to muzyczny zespół ewangelizacyjny istniejącą od 1993 roku. Założony został przez jezuitę, świętej pamięci ojca Józefa Kozłowskiego SJ. Dzisiejszy skład tej formacji liczy ok. 40 osób. Każdy z nas należy do wspólnoty charyzmatycznej pod tą samą nazwą, działającej przy kościele Jezuitów w Łodzi. Każdego roku prowadzimy intensywną działalność na terenie całej Polski, a także poza jej granicami. Gramy koncerty, prowadzimy wydarzenia ewangelizacyjne, warsztaty muzyczne i taneczne, głosimy konferencje i oczywiście nagrywają kolejne albumy.

W okresie pandemii rozwinęliśmy działalność skierowaną do dzieci. Obecnie przygotowujemy drugi album dla najmłodszych w ramach akcji „Mocni w Duchu Dzieciom”. Każdy utwór Mocnych w Duchu jest formą modlitwy i uwielbienia. Otrzymuje liczne świadectwa płynące z całego świata o tym, jak wiele osób – poprzez te piosenki – skłania swoje serce ku Bogu, nawraca się.