Człowiek Roku „Gazety Polskiej” 2020 – znamy laureatów

Podczas gali Człowiek Roku „Gazety Polskiej” 2020 media Strefy Wolnego Słowa przyznały nagrody w trzech kategoriach:

Nagrodę Klubów „Gazety Polskiej” otrzymał prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński

„Jestem wdzięczny, zaszczycony i uważam tę chwilę za piękną w moim życiu, w którym zdarzyły się tragedie, ale w którym przyszły także i sukcesy, które mam nadzieję, że będą kontynuowane” – mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński odbierając nagrodę „Człowieka Roku 2020” Klubów Gazety Polskiej.

Nagrodę im. Grzegorza I Wielkiego miesięcznika „Nowe Państwo” wręczono prezes Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej

„Prawda może zwyciężyć tylko dzięki nam, naszej odwadze do głoszenia i obrony prawdy” – wskazała Julia Przyłębska podczas odbierania nagrody im. Grzegorza I Wielkiego.

Laur Człowieka Roku „Gazety Polskiej” przypadł tysiącom mężnych i pełnych poświęcenia Żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej

„Niezależnie od tego, jak potoczy się epidemia, pozostaniemy zawsze gotowi, zawsze blisko” – mówił podczas uroczystości odebrania nagrody na gali „Człowiek Roku 2020” Gazety Polskiej gen. dyw. Wiesław Kukuła, dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej.

„To ważne i wielkie wyróżnienie dla żołnierzy WOT i Ministerstwa Obrony Narodowej. Dziękuję za nagrodę, która symbolizuje wysiłek i służbę żołnierzy WOT w tym jakże trudnym roku, roku zdominowanym przez walkę z epidemią. Roku, w którym kolejny raz żołnierze WOT udowodnili, że są na służbie zawsze wtedy, kiedy są potrzebni” – wskazał minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, dziękując za wyróżnienie dla Wojsk Obrony Terytorialnej.

Tekst: Biuro Prasowe Strefa Wolnego Słowa
Fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska