“Czas to miłość”. Wystawa plenerowa o kard. Wyszyńskim przed Świątynią Opatrzności Bożej

Do 6 września można oglądać plenerową wystawę o kard. Stefanie Wyszyńskim przed Świątynią Opatrzności Bożej. Ekspozycja „Czas to miłość” przygotowana przez zespół Muzeum Mt 5,14 zawiera refleksje Prymasa Tysiąclecia dotyczące miłości, archiwalne zdjęcia i ważne momenty z biografii. Wcześniej można było ją zobaczyć na Krakowskim Przedmieściu.

Jak podkreślają pracownicy muzeum, wystawa pokazuje kard. Wyszyńskiego przede wszystkim, jako człowieka, który niezależnie od okoliczności zawsze kierował się w swoim życiu miłością. “Wobec siebie samego, wobec współpracowników, wobec wiernych Kościoła, a nawet wobec wrogów – zawsze stosował zasadę przebaczenia i miłości” – tłumaczą.

Dlatego na ośmiu planszach znalazły się refleksje Prymasa Tysiąclecia dotyczące miłości, które można potraktować, jako życiowe drogowskazy, ale także archiwalne zdjęcia i najważniejsze momenty z biografii. “Wybór cytatów, ze względu na ich obfitość, nie był łatwy, ale zdecydowaliśmy się przypomnieć takie, które także dziś mogą pomóc nam dobrze przeżyć życie” – podkreślają organizatorzy wystawy.

“Większą siłą jednoczącą jest wiara i miłość niż rozkaz i przemoc”, “Nie, nie jestem nędzą… Jestem wielkością, bo miłuję. A miłość nie umiera.

Ekspozycję przed Świątynią Opatrzności Bożej można oglądać do 6 września.

Za: https://archwwa.pl/