Co dalej z muzyką chrześcijańską? Panele dyskusyjne, towarzyszące Festiwalowi Chrześcijańskie Granie i Targom Wydawców Katolickich

Co dalej z muzyką chrześcijańską?- to tytuł dwóch paneli dyskusyjnych towarzyszących Festiwalowi Chrześcijańskie Granie i Targom Wydawców Katolickich. Odbędą się one w kawiarni Agere Contra (czwartek, 20 kwietnia, g.19) i w Arkadach Kubickiego (sobota, 22 kwietnia,g.15) jako jeden z paneli w ramach Targów Wydawców Katolickich. W ramach finału Targów odbędzie się 12. Festiwal Chrześcijańskie Granie.

Co wspólnego mają Festiwal Chrześcijańskie Granie i Targi Wydawców Katolickich? Tu i tu chodzi o Słowo- z tym że w książce jest to słowo drukowane a w muzyce- wyśpiewane – mówi Michał Guzek, organizator Festiwalu- dlatego też cieszę się, że nasza współpraca z organizatorem Targów zacieśnia się. Cieszę się, że poprzez debaty o muzyce, stoisko „Chrześcijańskiego Grania” i sam festiwal w ramach Targów możemy pokazać istotne miejsce muzyki chrześcijańskiej w kulturze- dodaje.

Pierwszy z paneli odbędzie się w kawiarni Agere Corta, przy ul. Chłodna 2/18, Warszawa. W dyskusji wezmą udział: Marcin Witan (Polskie Radio), Piotr Wojtowicz (internetowe Radio Nowa Kultura), Przemysław Goławski (Polskie Radio), Dariusz Car (białostockie, diecezjalne Radio I) oraz Marcin Zieliński (Radio Niepokalanów). Całość odbędzie się we czwartek, 20 kwietnia, początek o 19.00.

Drugi z paneli odbędzie w Arkadach Kubickiego w ramach Targów Wydawców Katolickich. W tym spotkaniu wezmą udział:
Konrad Habit (fundacja E+, zespół dlaTego), Krzysztof Sowiński (zespół Redhead Hero, kanał na Youtube: SOWINSKY), Marcin Wargocki, Marta Kaczmarczyk (zespół NSA, uczestnik koncertu Debiuty 2023) oraz Sylwia Piotrowska (uczestniczka koncertu Debiuty 2023). Spotkanie odbędzie się 22 kwietnia, początek o g.15.00.

Targi Wydawców Katolickich odbędą się w Arkadach Kubickiego od 20 do 23 kwietnia br. Finał Targów będzie miał miejsce podczas XII edycji Festiwalu Chrześcijańskie Granie, który odbędzie się 23 kwietnia w Dobrym Miejscu, ul. Dewajtis 3, początek od 16.00.

Bilety na XII edycję Festiwalu Chrześcijańskie Granie dostępne są na: https://biletyna.pl/koncert/Festiwal-Chrzescijanskie-Granie Dla grup składających się z minimum 10-ciu osób organizatorzy przygotowali bilety w niższej cenie.

Całość będzie też transmitowana przez www.FabrykaKoncertow.com.pl

Festiwal organizowany jest przez „Chrześcijańskie Granie”, Katolickie Centrum Kultury “Dobre Miejsce” i Agencję Koncertową “PROTOCULTURE”.

Michał Guzek/www.chrzescijanskiegranie.pl

Patronat nad wydarzeniem sprawuje Radio Niepokalanów.