Centrum św. Maksymiliana w Harmężach: Konferencja „Św. Maksymiliana Maria Kolbe. Wychowanie w trosce o wartości” – 25 maja

W 80. rocznicą męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek w Oświęcimiu we współpracy z Centrum św. Maksymiliana w Harmężach i Wojewódzką Biblioteką Pedagogiczną w Krakowie już dziś zapraszają do wzięcia udziału w przedsięwzięciu „Wychowanie w trosce o wartości. Św. Maksymilian patronem trudnych wyborów”.

Chcąc uczcić „męczennika miłości”, którego życie i losy splotły się z Małopolską, Krakowem, a szczególnie z Ziemią Oświęcimską organizatorzy zapraszają dyrektorów szkół, przedszkoli i placówek oświatowych, nauczycieli, wychowawców, pedagogów, psychologów wszystkich typów szkół oraz wszystkich, którym bliska jest postać św. Maksymiliana do udziału we wspomnianym przedsięwzięciu.

25 maja 2021 r. w godz. 10:00 – 14:30, w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach odbędzie się konferencja „Wychowanie w trosce o wartości. Św. Maksymilian patronem trudnych wyborów”. Będzie ona realizowana hybrydowo, a także transmitowana za pośrednictwem YouTube.

Kolejne zaplanowane wydarzenie, upamiętniające deportację Świętego Męczennika, to koncert muzyczny w kościele św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu w dniu 29 maja 2021 r. o godz. 17:00, podczas którego będzie można wysłuchać Mszy F-dur Józefa Michała Poniatowskiego w wykonaniu Filharmoników Krakowskich. Koncert będzie również transmitowany na kanale YouTube.

Imprezą towarzyszącą jest wojewódzki konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych pod tytułem „Św. Maksymilian patronem trudnych wyborów”.

Więcej informacji: infooswiecim.pl.

Za: https://www.franciszkanie.pl