CENTRALNY PORT LOTNICZY – marzenie św. Maksymiliana Kolbego?

Lotnisko obok Niepokalanowa to nie tylko pomysł naszych władz. Jeszcze przed II wojną światową planował to św. Maksymilian Kolbe.

30 kwietnia 1938 r. dwóch braci franciszkanów z Niepokalanowa ukończyło w Warszawie kurs pilotażu w związku z projektem urządzenia lotniska w Niepokalanowie. Plany takie snuł o. Maksymilian, ponieważ uważał, że wszelkie najnowocześniejsze wynalazki najpierw powinny służyć Niepokalanej.

Projektu nie udało się zrealizować, ponieważ wkrótce wybuchła II wojna światowa, której wizjoner z Niepokalanowa nie przeżył. Czy budowa Centralnego Portu Lotniczego w Stanisławowie obok Niepokalanowa to realizacja jego marzenia? Czy to możliwe, że święty w swoich planach widział więcej niż inni?

W minioną środę w siedzibie Ministerstwa Rozwoju odbyło się spotkanie z samorządowcami powiatów sochaczewskiego i żyrardowskiego w sprawie planów budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego „Solidarność”. Gospodarzem był poseł Maciej Małecki, sekretarz stanu w kancelarii premier Beaty Szydło oraz Mikołaj Wild, pełnomocnik Rządu do spraw CPK dla Rzeczypospolitej Polskiej. Z mikrofonem Radia Niepokalanów była tam Mariola Marczak-Grzybek. Zapraszamy do wysłuchania najistotniejszych informacji, które zostały przekazane podczas tego spotkania.

SŁUCHAJ: Poniedziałek, 04 grudnia, po 10.00 oraz we wtorek, 5 grudnia, ok. 20.30 (powtórka)