Bp Markowski pokieruje radą ds. mediów

W czasie 392. zebrania plenarnego, 6 czerwca, w Zakopanem, biskupi dokonali wyborów do gremiów Konferencji Episkopatu Polski. Nowym przewodniczącym Rady KEP ds. Środków Społecznego Przekazu wybrano bpa Rafała Markowskiego.

Bp Markowski zastąpił na miejscu przewodniczącego Rady ds. Środków Społecznego Przekazu abp. Wacława Depo, metropolitę częstochowskiego. – Kościół nie może uciec od wysiłku komunikowania się ze społeczeństwem za pośrednictwem mediów – uważa nowy przewodniczący Rady KEP ds. mediów. – Nie mamy innej możliwości, bowiem procent tych którzy uczestniczą w niedzielnej Eucharystii, nieustannie spada. O ile kiedyś ambona była ważnym kanałem komunikacji, to dziś – kiedy praktykujących jest znacznie mniej – jej oddziaływanie radykalnie się zmniejsza. Jedyną więc drogą dla Kościoła jest dotarcie do społeczeństwa za pośrednictwem mediów – wyjaśnił bp Markowski.

Podkreśli, że „jeśli chodzi o kontakt Kościoła w Polsce z mediami, jest w tej sferze bardzo wiele do zrobienia, gdyż nie wszystkie możliwości są wykorzystywane”. Dodał, że w kontaktach z mediami „nie może być to kreowanie jakiegoś oczekiwanego, odległego od rzeczywistości wizerunku Kościoła, tylko ukazywanie jego prawdziwego obrazu, takiego, który sam może się obronić”.

Więcej na ten temat TUTAJ